Merdedes-Benz, CarPlay destekli yeni C serisini tanıttı

Farkıdayım, Elma Dergisi birkaç gündür otomobil dergilerinden farksız bir hal almaya başladı. Yazıyı otomobil severler için hazırlamıyor olmak ne üzücü. Henüz neredeyse otomobil haber sitelerinde bile burada sözünü ettiğimiz modeller yer almamışken bu durum daha da dramatik bir hale bürünüyor. Bu güzel oyuncaklardan bahsetmeyi her ne kadar çok istesem de yazıyı kısa kesip konuyu hızlıca toparlamayı düşünüyorum.

Bugün hem otomobil tutkunları hem de Apple takipçileri için oldukça hareketli geçiyor. CarPlay’in resmen duyrulmasının ardından Cenevre’de tanıtılan Volvo XC90 SUV, CarPlay destekli ilk otomobil olarak Elma Dergisi’nde ve Apple tarihindeki yerini almıştı.

Geçen haftadan anımsayacağınız üzere Apple CarPlay destekli olarak tanıtılan ikinci araç, Mercedes-Benz’in yeni C serisi oldu. Mercedesin yeni A serisinden sonra C serisinde de o çirkin ekran konumlandırmasını görmek beni hayal kırıklığına uğratsa da konumuz üreticinin düzeneğinde CarPlay’in nasıl göründüğü olduğundan görselleri paylaşarak görevimizi yerine getirelim.

İşte yeni C serisindeki Apple CarPlay fotoğrafları…

carplay-benz-10

carplay-benz-03

carplay-benz-08

benz-carplay-05

carplay-benz-07

carplay-benz-01

carplay-benz-05

carplay-benz-09

carplay-benz-02

carplay-benz-11

carplay-benz-12

carplay-benz-04

carplay-benz-015

carplay-benz-14

carplay-benz-013

carplay-benz-06

 

Tagged With: , , ,