Mesajlar uygulamasını Mac’ten iPhone’a dosya göndermek için de kullanın

“Mesajlar” adlı yeni Apple uygulamasını duydunuz öyle değil mi? OS X 10.8 Mountain Lion ile birlikte nihai sürümü kullanıcılara sunulacak olan “Mesajlar” uygulaması şimdilik beta ama sınırlarını zorladığımızda oldukça işe yarar özellikleri olduğunu görmek güzek. iCloud ile halihazırda paylaşımda bulunduğunuz dosyalarınızın haricinde, bir dış kaynaktan edindiğiniz dosyayı Mesajlar uygulaması ile kolayca kendinizin veya bir başkasının iOS cihazına göndermek çok kolay. Henüz indirmediyseniz yazılımı indirmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bir dosyayı kolayca iOS cihazına göndermek için Mesajlar uygulaması Mac’inizde açıp alıcıyı seçin ve mesaj yazdığınız bölüme veya yazılan geçmişinin bulunduğu ekrana göndermek istediğiniz dosyayı sürükleyip bırakın ve enter’a basın. Hepsi bu. Dosyanız boyutuna ve internet hızınıza bağlı olarak birkaç saniye içinde iOS cihazına geçecek.

iOS cihazınızda küçük bir baloncuk içinde görüntülenen dosyaya dokunup açabilir, dilerseniz kaydedebilirsiniz.

PDF dosyalarından Word dökümanlarına kadar pek çok dosyayı kolayca gönderebiliyorsunuz. iOS cihazınızın ekranındaki Share / Paylaş düğmesi ile de dosyayı dilediğiniz bir başka uygulama ile açmak da mümkün. Bu yöntem pekçok dosya boyutu ve dosya tipi ile son derece başarılı bir şekilde çalışıyor. 200 KB lık PDF veya 100 MB lık video olması fark etmiyor. Bunun sınırlarını görmek isterseniz 194 MB lık bir dosya seçebilirsiniz çünkü şu an için üst limit 194 MB olarak ayarlanmış.

Tagged With: , , , ,