Mobile Me için beklemek ya da beklememek

Apple bugün Mobile Me servisinin kutulu olarak satışına devam etmeyeceğini duyurdu, haberi paylaşmıştım. Ancak bu servisin devam etmeyeceği anlamına gelmiyor!

Dedikodular son günlerde çılgınca Mobile Me’nin ücretsiz olacağı yönünde artarak gelmeye devam ediyor. Apple’ın kutulu yazılım satmayı bırakacağını da duyurmuştum.Yazılım sektörünün gideceği nokta zaten bu. Mac App Store! Neticede birkaç nokta birleşince servisin ücretsiz olacağı yönündeki spekülasyonların çıkmasından daha doğal ne olabilirdi?

Mobile Me aynı zamanda Apple’ın online mağazasından da çekildi. Fakat çekilen sadece kutulu üründü. Kutulu ürünü satın alanlar durumun farkındadır. Kutudan sadece birkaç ıvır zıvır ve servise kayıt olabilmeniz için gereken kod çıkar. Neden gidip boş bir kutu alasınız?

Mobile Me Mac OS X’e entegre edilmiştir. Hala servise kayıt olup ücretsiz deneme süresini kullandıktan sonra online olarak satın alabilirsiniz.

Apple şefleri çarşamba günkü şirketin yıllık hissedar toplantısında Kuzey Karolayna Veri Merkezi’nin sonbaharda açılacağını umduklarını dile getirdiler. Bu tesis, açıldığında Mobile Me ve iTunes’u taşıyacak.

Yakın zamanda Mobile Me hakkında büyük bir değişim beklemek sanırım bir miktar Polyannacılık olur.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Tagged With: ,