Mountain Lion’ı USB’ye veya SD Karta yüklemek ister misiniz?

-

Apple Mountain Lion’ı USB veya optik harici disk ile satış yapmıyor. Bir disk’e yüklemenize izin de vermiyor. Sadece Apple Store çalışanlarına izin veriyor. Tabi ki bu sizin yapamayacağız anlamına gelmiyor. Lion Diskmaker, 8 GB’lik bir USB veya SD Kart üzerine yükleme yapmanıza izin veriyor.

Oluşturma süreci oldukça basit:

1. Önce Mac App Store’dan OS X Mountain Lion’ı indirin. (Eğer OS X Mountain Lion’ı silerseniz Mac App Store’dan tekrar ücret ödemek zorunda kalmadan indirebilirsiniz)

 

 2. Diskmaker’ın son sürümünü indirin. (4MB) İndirdikten sonra programı açın ve Mountain Lion’ı seçin.

3. Ekranınızda bu görüntüyü göreceksiniz eğer görünmüyorsa uygulamanın yüklü olduğu klasöre bir göz atın. Ardından bir açılış disketi oluşturun.

4. Kullandığınız kartın 8 GB veya daha büyük olduğundan emin olun. Emin onduktan sonra Create a boot disk’i onaylayın.

 Retina MacBook Pro üzerinde 8 GB’lik SD Karta yüklenmesi 10-15 dakika aldı. 4 GB’lik OS X Mountain Lion dosyasını her seferinde yeniden indirmenize gerek kalmayacak.

Eğer herhangi bir sorun oluşursa Diskmaker’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

3 YORUMLAR

  1. Batuhan Bey, ellerinize sağlık son derece faydalı bir anlatım olmuş, tepki verme hızınız da takdire şayan :). Bir konuyu aydınlatmanızı rica edeceğim, anlattığınız işlem bellek veya dvd kullanarak M.L. kurulumu için yapılan işlem mi (Apple’ın çevrimiçi mağazasında sattığı Lion USB kurulum belleği gibi) yoksa kurulumun (yani işletim sisteminin kurulumu) bilgisayarın sabit sürücüsü yerine, belleğe yapılması mı ki bu durumda bu bellek çıkartıldığı zaman sabit sürücüde yüklü olan sistem örneğin Lion veya S.L. ise bilgisayar o sistemle mi çalışacak.

    Tekrar teşekkür eder, yayın hayatınızda başarılar dilerim.

  2. Mehmet Bey hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim. Bu durumda Disk İzlencesi ile hazırladığımız bellekten farklı olarak Batuhan Bey’in anlatımında DiskMaker kullanılıyor olması sanırım.

    Saygılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.