Müziğinizi elinizle kontrol edin!

Aklıma birden Volkswagen reklamında araca hükmetmeye çalışan Darth Vader kostümlü ufaklık geldi. Flutter, o ufaklığı ve sizi mutlu edecek ücretsiz ve eğlenceli bir OS X uygulaması. Hareket  algılama prensibine dayanan bu küçük uygulama ile iTunes’unuzdaki şarkıyı elinizi kameraya doğru tutarak başlatıp durdurabilir, önceki veya sonraki parçalara başparmağınızın yönü ile geçebilirsiniz.

Flutter’ı ilk açtığınızda basitçe, elinizi hareket ettirmeden, sadece doğru şekilde hareketi yaparak nasıl kolayca kullanabileceğinizi gösteren bir ekran ile karşılaşıyorsunuz. Kusursuz denemese de elinizle bilgisayarınızdaki içeriği kontrol etmek oldukça eğlenceli. Geliştiricileri, yeni hareketler ile güncelleme sözü vermişler ki bu sevindirici bir haber.

Flutter, sadece iTunes ile sınırlı değil. Kullanıyorsanız Spotify, Quicktime ve VLC ile de uyumlu. Aynı hareketleri bu uygulamalarda da kullanabiliyorsunuz.

Şahsen uygulamayı oldukça sevdim. Daha da gelişirse daha çok seveceğim ve kullanacağım. Özellikle bilgisayara biraz uzakken şarkı değiştirmek için gayet yararlı.

Flutter’ı ücretsiz olarak bu bağlantıya tıklayıp Mac App Store’dan indirebilirsiniz. Uygulama hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Tagged With: , , , , , ,