Nice Senelere iPhone

-

20140629-230849-83329217.jpg

Bugün 29 Haziran, Apple için en değerli günlerden birisi… Bugün kullandığımız telefonların atası olan ve devrimsel niteliğini sonuna kadar hak eden ilk nesil iPhone’un satışa çıkmasının yedinci yıl dönümü. 29 Haziran 2007 tarihinde satışa çıkan ilk nesil iPhone’un isterseniz nasıl tanıtıldığını hatırlayalım. 09 Ocak 2007’de Macworld etkinliğinde Steve Jobs tarafından dünyaya tanıtılmış ve insanları hatta rakiplerini bile (Steve Ballmer her ne kadar dalga geçmiş olsada) kendine hayran bıraktırmayı başarmıştı. Steve Jobs etkinliğin başında Apple’ın o güne kadar tanıttığı Mac ve iPod gibi devrimsel ürünleri saymış ve bugün yine aynısını yapacaklarını söylemişti.

Bugün sizlere devrim niteliğinde üç yeni ürün tanıtacağız. İlk ürünümüz geniş ekrana ve dokunmatik kontrollere sahip bir iPod olacak. İkincisi, devrim yaratacak bir telefon. Üçüncüsü ise eşşiz bir web sörf aygıtı. Toplamda üç ürün: Geniş ekranlı, dokunmatik kontrollere sahip bir iPod, devrimsel bir telefon ve daha önce görülmemiş bir web sörf aygıtı. Bir iPod, bir telefon… Çaktınız mı? Bunlar üç tane ayrı cihaz değiller. Hepsi tek bir cihaz. Ve biz buna iPhone diyoruz. Apple bugün telefonu silbaştan icat edecek.

Ardından ekranda iPhone’nun belirmesi ile oluşan heyecan Jobs’un diğer telefonlardan çok daha iyi çalışan ve insan parmağı baz alınarak tasarlanan Kapasitif Dokunmatik Ekranın demosu gerçekleşene kadar devam etmişti.

Dilerseniz o gün gerçekleşen Keynote’un tamamını aşağıda bulunan videodan izleyebilirsiniz.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. Bir internet sitesinden 790 liraya almıştım . Ne telefondu o zamanlar gören uzaydan gelmiş gibi şaşırıyordu. O gün öncesi tüm varlıkla AAPL almak vardı :)

  2. İnsanlar şaşırmasında ne yapsın, ekrana dokunup kilidi kaydırarak açmak bile insanı büyülemeye yetiyordu :) O zaman ülkemize resmi bir şekilde gelmeyen bir ürüne o kadar ilgi olması gerçekten inanılmazdı. Fiyatların o sıralar doların değerinin düşük olmasından kaynaklı gerçekten uygun olduğunu da unutmamak gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.