Office for Mac 2016 Türkçe Olarak Satışa Çıktı

Microsoft’un popüler ofis paketi Office for Mac 2016, Türkçe dil desteği ile yayınlandı. Office 360 planları ile aylık, yıllık veya tek seferlik ödeme ile sahip olunabilen ürün şu an Elma Dergisi laboratuvarında test konuğumuz. Detaylı testlerini sürdürdüğümüz paketin tek tek bileşenlerini detaylı olarak inceliyoruz ve en kısa sürede Elma Dergisi gözüyle bu sayfalardan sizlere ulaştıracağız. Sabredemeyenler için ürünün tanıtım sayfasında yer alan bilgilerden kısaca aktarmak gerekirse;

Word

word 2016Güzel ve profesyonel belgeler oluşturun, süsleyin ve paylaşın
Word’ün son derece gelişmiş yazma ve gözden geçirme araçları gösterişli belgelerin oluşturulmasını kolaylaştırır. Yeni İncelemeler bölmesinde, Word’ün içinde web’den ilgili bağlamsal bilgiler görüntülenir.
Tasarım sekmesi, belge genelinde düzeni, renkleri ve yazı tiplerini yönetmenize olanak tanır.
Belgeleri paylaşmaya ve gözden geçirmeye yönelik yerleşik araçları kullanarak birlikte çalışın ve daha fazlasını başarın. Aynı belge üzerinde aynı anda birkaç kişi birlikte çalışabilir ve ilgili metnin hemen yanında bir konuşma yapmak için zincirleme açıklamaları kullanabilir.

Excel

excel 2016Sayıları yeni ve sezgisel yollarla çözümleyin ve görselleştirin
Yeni Mac için Excel, rakamları fikirlere dönüştürmenize olanak tanır. Tanıdık klavye kısayolları, formül oluşturucu ve otomatik tamamlama gibi veri girişi geliştirmeleri daha üretken çalışmanızı sağlar.
Excel, sayılarınıza en uygun grafiklerle ilgili önerilerde bulunarak ve farklı seçeneklerin önizlemesine hızla bakmanızı sağlayarak, verileri görselleştirmenize de katkıda bulunur. Yeni PivotTable Dilimleyicileri, çok büyük miktarlardaki verilerde kalıpları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

PowerPoint

powerpoint 2016Multimedya sunuları oluşturun ve fikirlerinizi güvenle sunun
Bir sonraki sununuzu tam bir güvenle yapın. PowerPoint’in yeni Sunucu Görünümü, Mac bilgisayarınızda geçerli slaydı, sonraki slaydı, konuşmacı notlarını ve bir süreölçer görüntüler ve büyük ekranda izleyicilerinize yalnızca sunuyu yansıtır.
Yeni Animasyon bölmesi, animasyonları tasarlamanıza ve ince ayarlarını yapmanıza yardımcı olur, ayrıca geliştirilmiş slayt geçişleri son ürünün gösterişli olmasını sağlar.
Sununuzu kolayca paylaşın ve başkalarını aynı sunu üzerinde aynı anda birlikte çalışmaya davet edin.

OneNote

onenote 2016Kendi dijital not defterinizde fikirlerinizden yararlanın
Herhangi bir cihazdan erişebileceğiniz dijital not defterlerinizle, fikirlerinizi yakalayın, düzenleyin ve paylaşın. Etiketlerinizi izleyen, yazdığınız notları dizine alan ve resimlerle el yazısı notların içindeki metinleri tanıyan güçlü arama motoruyla, aradıklarınızı hızla bulun.
Kalın, italik, alt çizgili, vurgulu yazın, dosya resim ve tablo ekleyin; kısacası notlarınızı istediğiniz gibi biçimlendirin.
Not defterlerini arkadaşlarla, aileyle veya meslektaşlarla kolayca paylaşarak, gezi planları, evdeki görevler veya iş projeleri üzerinde herkesin birlikte çalışabilmesini sağlayın.

Outlook

outlookHızlı ve mükemmel görünüşlü bir e-posta ve takvim deneyimiyle düzeninizi koruyun
E-postanızı, takviminizi, kişilerinizi ve görevlerinizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni Mac için Outlook’ta postayı anında iletme desteği olduğundan, gelen kutunuz her zaman güncelliğini korur.
Gelişmiş konuşma görünümü gelen kutunuzu konuşma zincirleri temelinde otomatik olarak düzenlediğinden, artık ilgili iletileri aramak zorunda kalmazsınız. Ayrıca yeni ileti önizlemesi, konu satırının hemen altında e-postanın ilk tümcesini verir ve böylelikle iletiyi hemen okumak mı yoksa daha sonra dönmek mi istediğinize hemen karar verebilirsiniz.
Yenilikler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz şimdilik bu bağlantıya da göz atabilirsiniz. Elma Dergisi gözüyle Office for Mac 2016’yı mutlaka bekleyin…
Tagged With: