Office for Mac 2016 Türkçe Olarak Satışa Çıktı

-

Microsoft’un popüler ofis paketi Office for Mac 2016, Türkçe dil desteği ile yayınlandı. Office 360 planları ile aylık, yıllık veya tek seferlik ödeme ile sahip olunabilen ürün şu an Elma Dergisi laboratuvarında test konuğumuz. Detaylı testlerini sürdürdüğümüz paketin tek tek bileşenlerini detaylı olarak inceliyoruz ve en kısa sürede Elma Dergisi gözüyle bu sayfalardan sizlere ulaştıracağız. Sabredemeyenler için ürünün tanıtım sayfasında yer alan bilgilerden kısaca aktarmak gerekirse;

Word

word 2016Güzel ve profesyonel belgeler oluşturun, süsleyin ve paylaşın
Word’ün son derece gelişmiş yazma ve gözden geçirme araçları gösterişli belgelerin oluşturulmasını kolaylaştırır. Yeni İncelemeler bölmesinde, Word’ün içinde web’den ilgili bağlamsal bilgiler görüntülenir.
Tasarım sekmesi, belge genelinde düzeni, renkleri ve yazı tiplerini yönetmenize olanak tanır.
Belgeleri paylaşmaya ve gözden geçirmeye yönelik yerleşik araçları kullanarak birlikte çalışın ve daha fazlasını başarın. Aynı belge üzerinde aynı anda birkaç kişi birlikte çalışabilir ve ilgili metnin hemen yanında bir konuşma yapmak için zincirleme açıklamaları kullanabilir.

Excel

excel 2016Sayıları yeni ve sezgisel yollarla çözümleyin ve görselleştirin
Yeni Mac için Excel, rakamları fikirlere dönüştürmenize olanak tanır. Tanıdık klavye kısayolları, formül oluşturucu ve otomatik tamamlama gibi veri girişi geliştirmeleri daha üretken çalışmanızı sağlar.
Excel, sayılarınıza en uygun grafiklerle ilgili önerilerde bulunarak ve farklı seçeneklerin önizlemesine hızla bakmanızı sağlayarak, verileri görselleştirmenize de katkıda bulunur. Yeni PivotTable Dilimleyicileri, çok büyük miktarlardaki verilerde kalıpları ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

PowerPoint

powerpoint 2016Multimedya sunuları oluşturun ve fikirlerinizi güvenle sunun
Bir sonraki sununuzu tam bir güvenle yapın. PowerPoint’in yeni Sunucu Görünümü, Mac bilgisayarınızda geçerli slaydı, sonraki slaydı, konuşmacı notlarını ve bir süreölçer görüntüler ve büyük ekranda izleyicilerinize yalnızca sunuyu yansıtır.
Yeni Animasyon bölmesi, animasyonları tasarlamanıza ve ince ayarlarını yapmanıza yardımcı olur, ayrıca geliştirilmiş slayt geçişleri son ürünün gösterişli olmasını sağlar.
Sununuzu kolayca paylaşın ve başkalarını aynı sunu üzerinde aynı anda birlikte çalışmaya davet edin.

OneNote

onenote 2016Kendi dijital not defterinizde fikirlerinizden yararlanın
Herhangi bir cihazdan erişebileceğiniz dijital not defterlerinizle, fikirlerinizi yakalayın, düzenleyin ve paylaşın. Etiketlerinizi izleyen, yazdığınız notları dizine alan ve resimlerle el yazısı notların içindeki metinleri tanıyan güçlü arama motoruyla, aradıklarınızı hızla bulun.
Kalın, italik, alt çizgili, vurgulu yazın, dosya resim ve tablo ekleyin; kısacası notlarınızı istediğiniz gibi biçimlendirin.
Not defterlerini arkadaşlarla, aileyle veya meslektaşlarla kolayca paylaşarak, gezi planları, evdeki görevler veya iş projeleri üzerinde herkesin birlikte çalışabilmesini sağlayın.

Outlook

outlookHızlı ve mükemmel görünüşlü bir e-posta ve takvim deneyimiyle düzeninizi koruyun
E-postanızı, takviminizi, kişilerinizi ve görevlerinizi yönetmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Yeni Mac için Outlook’ta postayı anında iletme desteği olduğundan, gelen kutunuz her zaman güncelliğini korur.
Gelişmiş konuşma görünümü gelen kutunuzu konuşma zincirleri temelinde otomatik olarak düzenlediğinden, artık ilgili iletileri aramak zorunda kalmazsınız. Ayrıca yeni ileti önizlemesi, konu satırının hemen altında e-postanın ilk tümcesini verir ve böylelikle iletiyi hemen okumak mı yoksa daha sonra dönmek mi istediğinize hemen karar verebilirsiniz.
Yenilikler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz şimdilik bu bağlantıya da göz atabilirsiniz. Elma Dergisi gözüyle Office for Mac 2016’yı mutlaka bekleyin…
Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. Çıktığı gün office 365 üyeliğimle yüklemeye çalıştım ama ayrı bir paket olarak türkçe yoktu. Mac OS’in dilini türkçe yaptığımda yüklü olan office de Türkçe oldu. Ancak benim OS’yi ingilizce kullanmam gerekiyor. Yani OS ingilizce ama office Türkçe istiyorumBunun için bir çözüm bilen var mı?

    • İbrahim Bey; tourent ten nasıl kullanıyorsunuz aylık ücret ile kullanılmıyor mu? Benim bildiğim artık microsoft aylık ücret karşılığı kullanıma izin veriyor. Başka yolu var sa yardımcı olun bizde kullanalım.

  2. Merhabalar,

    Mac Office 2011 kullanıyorum. 2016 paketini indirdim fakat kurmadan önce aklıma takıldı. 2016 paketini mevcut 2011 paketi varken kurarsak, Outlook 2011 ne olur? Yani yedek almamız gerekiyor mu? Yoksa güncellenen 2016 paketi, eski 2011’deki güncellenen yani değiştirilen dosyaları mı yeniliyor? Outlook giderse, al başına belayı.

    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

    Saygılar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.