Okuyucu Haberi: Apple’ın Niyeti Kullanıcılarını Kilitlemek Mi?

Apple’ın Niyeti Kullanıcılarını Kilitlemek Mi?

Apple’ın geçtiğimiz günlerde tanıtımını yaptığı yeni iCloud sistemine eleştiriler gidrek daha yüksek bir sesle dile getirilmeye başlandı. iCloud’un hedefinde Android mi var? 

Forester’dan analist Charles Golvin, iCloud’un yeni müşteriler kazanmak için değil mevcut kullanıcıların başka platformlara gitmesini engellemek için geliştirilmiş olduğunu söyleyerek bu konuda rahatsızlık duyanların hislerine tercüman oldu.

Üzerinde iOS işletim sistemi çalışan bir ya da daha fazla cihazı olanların yeni iCloud sistemi sayesinde bütün verilerini aynı yerde depolayacaklar.

Başka bir platforma geçmek istediklerinde ise bütün verilerinden vazgeçmek zorunda kalacaklar. Çünkü veriler cihazların içinde değil uzaktaki bir bilgisayarda kullanıcı adına saklanıyor olacak. Apple’ın iCloud’u dışından da bu verilere erişim mümkün olmayacak.

Apple’ın iCloud ile yapmak istediği şeyin, Android platformuna geçmek isteyenlerin elini kolunu bağlamak olduğunu düşünenler var.

Yıllarca biriktirilen ve satın alınan içeriğin bir anda terk edilmesi mümkün olmayacağından iCloud’a girenlerin bir daha iCloud’dan çıkamayacağı ve cihazlarını yenilemek istediğinde bir Apple ürünü almak zorunda kalacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Kaynak http://shiftdelete.net/applein-niyeti-kullanicilarini-kilitlemek-mi-30082.html
Gönderen: aksuck