Pioneer beni duydu: iOS uyumlu AppRadio!

Pioneer, benim gibi aracında iOS’tan daha fazla yararlanmak isteyenler için oldukça hoş bir ürün tanıtımı gerçekleştirdi. iPod touch, veya iPhone’unuz ile bağlanıp birlikte çalışan AppRadio 800×400 çözünürlükte 6.1 ” boyutlu multitouch destekli bir ekrana sahip. Benzerlerinden en büyük farkı, sadece iOS cihazınızdaki medya ile ilgilenmemesi… AppRadio uygulamalarınızı da destekliyor!

AppRadio yerleşik Bluetooth ve GPS ile geliyor. AM/FM radyo ve bir video girişi, seçime bağlı olarak araç için bir arka kamera bağlamak için kullanılabilir. Sistem iOS’un Google Maps uygulamasına da tam kontrol imkanı sunuyor. Pioneer, AppRadio ‘yu geliştiricilere açıyor ve onlara uygulamalarını cihaz için uyumlu hale getirebilmeleri için imkan sunuyor. Cihaz üzerinde uygulama barınmıyor. Her şey iOS cihaz üzerinden aktarılıyor fakat geliştiriciler AppRadio desteğini kolayca uygulamalarına koyabiliyorlar. Şimdilik Motion-X GPS Drive, Pandora Internet Radio, Rdio Streaming Music ve Inrix Traffic gibi uygulamalar sisteme destek veriyorlar.

Henüz fiyat hakkında netleşen bir bilgi yok fakat Pioneer, AppRadio’nun, 22 Haziran’da satışa sunulduğunda 500$ ‘ın altında olacağı duyurusunu yaptı.

Yaz sonunda aracımı yenilemeyi düşünüyordum. Görsel medya & navigasyon sistemi için ekstra fark ödemektense standart sistemi tercih edip, artırdığım fark ile bu sistemi almayı planlıyorum.

Tagged With: , , , ,