Playboy Apple’a boyun eğdi

Dünyaca ünlü erkek dergisi Playboy, Apple’ın katı kurallarına sadık kalarak iOS için özel bir uygulama hazırladı. iPhone ve iPad cihazlar için hazırlanan bu uygulamada çıplaklığın alınan kararlar dahilinde sınırlı tutulacağı, erotik modellerin açık fotoğraf / videolarına yer verilmeyeceği bilgisi geldi.

Playboy-on-iPad

CNET’in yaptığı habere göre dergi adına açıklama yapan bir yetkili, Apple’ın içerik standartlarına saygı gösteren bir uygulama olacağını bildiriyor. Dergide modellerin fotoğraflarının yer alacağı fakat “erkeklerin hayal güçlerini daha fazla kullanmaları gerektiği”,  yetkilinin uygulama hakkında yaptığı açıklamanın küçük bir kısmında bulunuyor.

Playboy Enerprises CEO’su Scott Flanders ise “Playboy markasının genişlemesiyle düşünceleri tahrik eden ve baştan çıkarıcı bir uygulama hazırlamak istedik… iPhone için Playboy’u, Y kromozomu taşıyan yeni nesil için yeniden tasarladık” ifadesini kullandığı açıklaması ile içerik hakkında ipucu veriyor.

Aylık $1.99 olarak ücretlendirilen, abonelik sistemi ile çalışan uygulamanın altı aylık ücreti $10.99 iken yıllık bedeli $19.99. Uygulama App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Ekran Resmi 2013-04-02 10.40.04

Tagged With: , , , , , ,