“Rahatsız Etme” Özelliğindeki Hata 7 Ocak’ta Düzelecek (Güncellendi)

-

2013 yılının ilk gündem maddesi iOS 6’nın “Rahatsız Etme” özelliği oldu. Apple, yeni yıla girer girmez bu özelliği konu eden TV reklamlarını yayınlamaya başladı ama ironik bir şekilde “rahatsız etme” özelliği 2013 yılına girilmesiyle birlikte hatalar vermeye başladı.

Yeni yılın ilk saatleriyle birlikte yabancı forumlarda başlayan şikayetler, bizlere de ulaştı. Sorun, belirli saat aralıkları için ayarlanan “rahatsız etme” özelliğinin, o saatler dışında da kafasına göre aktif olmaya başlaması. Örneğin, gece 00.00 ile sabah 07.00 arasına ayarladığınız özellik, bu saatler dışında da aktif olabiliyor. Bu durumdan kurtulmanın yolu ise özelliği belli bir saat aralığına otomotik ayarlamak yerine manuel olarak açıp kapatmak.

Konu ile ilgili Apple’dan gelen resmi açıklamada, “Rahatsız Etme” özelliğindeki hatanın 7 Ocak gününden sonra düzeleceği, bu tarihe kadar zamanlamanın manuel olarak kullanılması gerektiği belirtiliyor.

Güncelleme 03.01 / 11.41: Apple’dan yapılan açıklamada, sorunun “7 Ocak’tan sonra” düzeleceği ifade edildiği için 8 Ocak tarihini başlığa taşımıştık. Ancak, söz konusu sorunu yaşayıp, cihazlarının tarihlerini 7 Ocak olarak ayarlayan kullanıcılar, sorunun çözüldüğü bilgisini paylaşıyor. Sorun büyük olasılıkla 7 Ocak günü düzelmiş olacak.

20130102-212335.jpg

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

  1. Apple’ın bazı hataları bilinçli olarak geç yamadığını düşünenlerdenim. Bunu Apple tarihinde birkaç kez daha gördüm. Kim bilir, belki de servisin kullanılmadığını, tanıtıma ihtiyacı olduğunu düşünerek böyle bir reklam türünü seçti. TV’lere sırf bu özelliğin reklamını verir vermez özelliğin sorun çıkartması kadar büyük bir tesadüf… Hem de şimdiye kadar hiç sorun çıkartmamış olan bir özelliğin… Oldukça yoruma açık bir durum. Pişkin pişkin bu kadar hızlı bir şekilde 7 Ocak’tan sonra servisin normal çalışmasına devam edeceğini açıklaması da düşündürücü.

  2. Daha ben geçemeden hatalar vermeye başladı..

    Ben OTA 5.0-5.0.1 arası soun yapmıştım. 4-5 ay kadar uğraşmıştım.

    Reklamın üzerine olması adının konuşulmasını sağlıyor bence

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.