“Rahatsız Etme” Özelliğindeki Hata 7 Ocak’ta Düzelecek (Güncellendi)

2013 yılının ilk gündem maddesi iOS 6’nın “Rahatsız Etme” özelliği oldu. Apple, yeni yıla girer girmez bu özelliği konu eden TV reklamlarını yayınlamaya başladı ama ironik bir şekilde “rahatsız etme” özelliği 2013 yılına girilmesiyle birlikte hatalar vermeye başladı.

Yeni yılın ilk saatleriyle birlikte yabancı forumlarda başlayan şikayetler, bizlere de ulaştı. Sorun, belirli saat aralıkları için ayarlanan “rahatsız etme” özelliğinin, o saatler dışında da kafasına göre aktif olmaya başlaması. Örneğin, gece 00.00 ile sabah 07.00 arasına ayarladığınız özellik, bu saatler dışında da aktif olabiliyor. Bu durumdan kurtulmanın yolu ise özelliği belli bir saat aralığına otomotik ayarlamak yerine manuel olarak açıp kapatmak.

Konu ile ilgili Apple’dan gelen resmi açıklamada, “Rahatsız Etme” özelliğindeki hatanın 7 Ocak gününden sonra düzeleceği, bu tarihe kadar zamanlamanın manuel olarak kullanılması gerektiği belirtiliyor.

Güncelleme 03.01 / 11.41: Apple’dan yapılan açıklamada, sorunun “7 Ocak’tan sonra” düzeleceği ifade edildiği için 8 Ocak tarihini başlığa taşımıştık. Ancak, söz konusu sorunu yaşayıp, cihazlarının tarihlerini 7 Ocak olarak ayarlayan kullanıcılar, sorunun çözüldüğü bilgisini paylaşıyor. Sorun büyük olasılıkla 7 Ocak günü düzelmiş olacak.

20130102-212335.jpg

Tagged With: , , ,