Renkli iPhone sızıntısı [GÜNCELLENDİ]

iPhone, satışa çıktığı günden beri tek bir model ile dünya akıllı telefon pazarında ciddi bir rol oynuyor. Girdiği her alanda olduğu gibi bu alanda da kuralları belirleyen Apple, -iPhone’dan önce varlığını sürdüren akıllı telefon modellerini hatırlayın- bu alanda da kural koyucu rolünü koruyor.

Her yeni iPhone modelinde bir önceki modelin satışını da sürdürmesine rağmen hep en üst segmentte yer alan Apple, zamanla artan, çeşitlenen ihtiyaçlara cevap verebilmek için uzun süredir alternatif bir iPhone modeli üzerinde çalışıyordu. Bu konuda ilk kez somut bilgiler ulaşmaya başladığında yazdığım Birden fazla iPhone modeli gerekli mi? başlıklı yazıyı hatırlayanlar olacaktır. Mevcut modelden daha düşük maliyetli iPhone model veya modellerine ilişkin pek çok yazı hazırladık.

Şimdiye kadar konu hakkında pek çok kez konuştuk ancak dün, polikarbondan imal edilmiş bir iPhone sızıntısı ilk kez yayınlandı.

screen-shot-2013-06-29-at-10-09-34-am

Nowhereelse.fr’nin yaptığı paylaşımlar, bir iPhone klonuna da ait olabilir elbette ama pek çok kaynak fotoğraflarda görünen bu ürünün düşük maliyetli iPhone modeline ait olduğu görüşünde. Apple’ın yıl sonuna doğru iOS 7 ile çalışan, yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip fakat daha düşük işlemci gücü ve kamera özellikleri ile donatılmış, renkli, neşeli iPhone’lar satışa sunacak olması iPhone 5S kadar yüksek bir ihtimal. Konu ile ilgili diğer görseller ve önceki makalelerden birkaç örneği yazının sonunda bulabilirsiniz.

iphone_plastic_yellow_red_green_1

iphone_plastic_yellow_red_green_2

Küçük bir not eklemeden geçemeyeceğim. Beklentilerin aksine, sürekli “ucuz” olarak nitelendirdiğimiz bu yeni iPhone modelinin pek de ucuz olmayacağını, pek çok rakibinden daha pahalı olacağını, kalite konusunda taviz verilmeyeceğini ve ucuzluğunun sadece yeni, üst segmentte yer alacak iPhone modeline oranla bir niteleme olduğunu da belirteyim.

İlgili yazılar;

“Ucuz” iPhone dedikodusu somutlaşıyor

Düşük Maliyetli iPhone

“Herkes için iPhone…”

4.5 inç Polikarbon iPhone İddiası ve “Ucuz iPhone” Meselesi Üzerine

Apple “Ucuz iPhone” İddialarına Son Noktayı Koydu

Ucuz iPhone İddialarına Bloomberg de Katıldı

Daha Ucuz iPhone Dedikoduları Yeniden Gündemde

Apple, genellikle konu hakkında yetersiz bilgiye sahip basın organları nedeniyle çok sık yanlış anlaşılan ve hakkında en çok asılsız dedikodu üretilen  teknoloji şirketi. Yazı ve içeriği hakkında görüşlerinizi yorum olarak belirtmeniz bizleri memnun ediyor. Daha homojen bir topluluk ile daha çok fikre sahip olabilmek için lütfen bu yazıyı paylaşalım.

[GÜNCELLEME:]

Bir fotoğraf daha eklendi. Bu kez mavi renk de görülüyor.

13.07.03-iPhone_Lite_Shell

Tagged With: , ,