Retina Ekranlı iPad mini 2013’ün ikinci yarısında geliyor

-

Elma-Dergisi-iPad-mini

DisplaySearch adlı araştırma şirketinde çalışan analizci Paul Semenza, CNET ile yaptığı röportajda Retina Ekranlı iPad mini’nin bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde satışa sunulabileceğine değindi.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde yüksek çözünürlüklü ekrana sahip iPad mini için ekran panellerinin üretime başlayacağını düşünüyoruz. Tedarikçi zincirinden edindiğimiz bilgiler ile Retina Ekranlı iPad mini’nin bu yılın üçüncü veya dördüncü çeyreğinde satışa sunulabileceğini söyleyebiliriz.

Semenza’nın CNET’e aktardığı dikkat çekici bir nokta ise yeni ürünün 2048 x 1536 çözünürlükteki ekranının normal boyutlu iPad ile aynı olduğu ancak inç başına 324 piksel ile daha yoğun piksel yerleşimi olacağı konusu. Semenza, mevcut iPad mini’nin 7.2 mm kalınlığının, Retina Ekran’a geçiş ile birlikte (3. nesil iPad’de olduğu gibi) artacağını savunuyor.

Yeni iPad mini’nin ekran üretimini büyük olasılıkla LG’nin üsteleneceğini fakat AU Optronics, Sharp ve Japan Display firmalarının da diğer ihtimaller olduğu raporda dikkat çeken bir diğer nokta. Japan Display, halihazırda Apple’a iPhone 5 ekranı üreten firma ve tabletler için de üretim yapabilecek kapasiteye sahip.

iMore’dan Rene Ritchie ise Apple’ın önümüzdeki ay bir iPad mini güncellemesine gideceğini düşünüyor. Retina Ekran’ın bir öncelik olmadığını vurgulayan Ritchie’ye göre Apple önümüzdeki ay daha güncel bir iPad mini’yi raflara yerleştirip yıl sonunda ise Retina Ekrana sahip iPad mini’yi satışa sunarak pazardaki iPad mini yerini daha da güçlendirmek istiyor.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.