RIM’den Apple’a yanıt gecikmedi

blackberry8820 - Elma Dergisi Apple Macintosh Blog TürkiyeRIM Başkan ve Co-CEO’su Mike Lazaridis ve RIM Co-CEO’su Jim Balsillie’nin yaptığı açıklamayı aşağıdaki bilgilerinize sunuyoruz:

“Apple’ın RIM’i kendi yarattığı fiyaskonun içine çekmeye çalışması kabul edilemez bir durumdur. Apple’ın RIM’in ürünlerine ilişkin ortaya attığı iddialar, halkın anten tasarımı konusundaki anlayışını çarpıtmaya ve dikkatleri Apple’ın içinde bulunduğu güç durumdan başka bir yere çekmeye yönelik iddialardır. RIM, anten tasarımında global bir liderdir ve 20 yılı aşkın süredir verimli ve etkin radyo performansına sahip, sektörde lider olan kablosuz veri ürünlerini başarıyla tasarlamaktadır. Bu süre zarfında RIM, Apple’ın iPhone 4’te kullandığı gibi tasarımlar kullanmaktan kaçınmış, bunlar yerine, özellikle de kapsama gücünün zayıf olduğu alanlarda çekmeme riskini azaltmak için yenilikçi tasarımlar kullanmıştır. Kesin olan bir şey vardır ki RIM müşterilerinin, düzgün bağlantı sağlamak için BlackBerry akıllı telefonlarını bir kılıfla kullanmalarına gerek yoktur. Apple tasarım konusunda bazı tercihler yapmıştır ve yalnızca Apple’ı ilgilendiren bir konuda RIM’i ve başka markaları bu durumun içine çekmeye çalışmaktansa, verdiği kararların sorumluluğunu almalıdır.”

Bu amca çok sinirlenmiş demekki. İyi de neden kızdı şimdi anlayamadım. YouTube’da BlackBerry’nin de kavrandığında sinyal kaybı yaşadığını gösteren onlarca video var. Sırf El Jobso sahneye çıkıp bu durumu herkese gösterdi diye mi sinirlendi acaba?