Samsung Facebook!

Süper Düper ürünleri ile teknoloji dünyasının harika çocuğu Samsung’un Apple’ı kopyalamaktan yorulup Facebook’u kopyalamaya çalıştığı iddaları dolaşıyor.

Tarih 1 Nisan filan değil. Yazı da şaka değil zaten. Üslubuma bakmayın oldukça ciddiyim. Daha önce binlerce kez Samsung’un Apple’ı kopyalayarak bir şeyler yapmaya çabaladığını yazmıştım. Samsung’a bir öneri: Lütfen yeni bir şey bulun ve Samsung Apple’ı kopyalamıyor. İşte kanıtı! gibi yazılar bunların en iyi kanıtı. Daha fazlasını merak edenler Elma Dergisi arama bölümünde Samsung etiketini arayabilir.

Kopyalıyor diyorsunuz ama sanki çok mu benziyor? Evet, benziyor. Nedir şimdi bu?

Samsung vs Mac Mini

Sadece Mac Mini mi? Hayır. iPhone 3G’den 4 yıl sonra bunu yaptılar:

Şaka gibi haklısınız. Özelliştirdikleri Android işletim sisteminde iOS’un simgelerine benzetmeden edemediler.

iPad başarılı olduğunda, smart cover’ın da başarılı olduğunu görüp bunu yaptılar:

Apple Smart Cover
Samsung Smart Case

Yetti mi? Yetmedi. Hatırlarsanız Apple’ın reklamlarında oynattığı çocuğu alıp kendi reklamlarında oynattılar? İnanmadınız mı? Buyrun:

Sanırım biraz yorulmuşlar. Eh malum, dünya kadar patent davasıyla karşı karşıya kaldılar. Bu kadar görselden sonra gelelim konuya. Farkındayım ilk kez bu kadar uzatıyorum ama doluyum biraz.

Samsung kendi sosyal ağını oluşturmak için çalışmalara başlamış. Evet konu bu. Bütün bu görselleri, videoları paylaşmama sebep olan konu bu. Daha doğrusu bu sosyal ağın adı. Henüz resmileşmiş değil ancak Samsung’un yeni projesinin resmi kod adı “SAMSUNG FACEBOOK” Yanlış okumadınız. Nihayete kavuşur mu bilinmez ama iş bittiğinde “Elma Dergisi” yazmıştı dersiniz. Proje ortaya çıkıp kullanıcılara sunulursa “Adamlar Facebook’un aynısını yapmışlar helal olsun” diyeceksiniz…

Tagged With: , , , , ,