Samsung Galaxy S4 14 Mart’ta Tanıtılacak

-

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4, 14 Mart’ta New York’da gerçekleştirilecek bir tanıtım toplantısı ile duyurulacak. Dağıtılan basın davetiyelerinde “Gelin ve bir sonraki Galaxy ile tanışın” sloganıyla duyurulan etkinlik, “Samsung Unpacked 2013” olarak adlandırılmış. Davetiye görsellerinde dikkat çeken bir ayrıntı da 14 Mart etkinliği için “Bölüm 1” ifadesi kullanılmış olması. Büyük olasılıkla 2013 yılı içerisinde bir diğer Samsung tanıtım etkinliği ile karşılaşacağız.

galaxy-130225

Kuşkusuz Galaxy S serisi iPhone’un en büyük rakiplerinden biri. Galaxy S3 modeli, geçtiğimiz sonbaharda gerçekleşen iPhone 5 tanıtımı öncesi, en çok satan akıllı telefon ünvanı ele geçirmiş ancak 2012 yılının son çeyreğinde ilk iki sırayı iPhone 5 ve 4s’e kaptırmıştı. Bu bakımdan Samsung’un Galaxy 4 hamlesinin yerinde olduğu söylenebilir. Zira satış rakamları Galaxy S3’ün popülerliğini yitirmeye başladığını gösteriyordu.

Galaxy S4 ile ilgili beklentiler arasında 8 çekirdekli Exynox işlemci, ayrı 8 grafik çekirdeği, 4.99 inç Super Amoled ekran, 2 GB RAM, 13 megapiksel arka kamera ve 2 megapiksel ön kamera bulunuyor. Yeni Galaxy’nin Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelmesi bekleniyor.

Galaxy S serisi ile büyük ekranlı akıllı telefon trendini başlatan Samsung, Note serisi ile bu geleneği daha büyük ekran boyutlarına taşımıştı. Galaxy S4 için 4.99 inç ekran büyüklüğü söylentileri gerçekleşirse yeni model, Galaxy Note ve Galaxy S3 arasındaki bir ekran büyüklüğünde uzlaşma sağlanmış gibi görünecek. Tabii ki bu diğer modellerin rafa kalkacağı anlamına gelmiyor. Zira Samsung denince model çeşitliliği olmazsa olmaz bir satış politikası.

Bakalım Galaxy S4, 5 inç büyüklüğünde Full HD ekranlı akıllı telefon furyasını başlatacak mı?

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

  1. İphone ile arasındaki sayı farkını kapatmak için hızlı davranıyor samsung. İphone 6 ve Galax S6 aynı tarihde olacak. O değilde 10 yıl önce yukarıdaki donanım özelliklerini masa üstü bir bilğisayarda toplasaydım varya of of of havamdan geçilmezdi :) :) :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.