Samsung Galaxy S4 14 Mart’ta Tanıtılacak

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S4, 14 Mart’ta New York’da gerçekleştirilecek bir tanıtım toplantısı ile duyurulacak. Dağıtılan basın davetiyelerinde “Gelin ve bir sonraki Galaxy ile tanışın” sloganıyla duyurulan etkinlik, “Samsung Unpacked 2013” olarak adlandırılmış. Davetiye görsellerinde dikkat çeken bir ayrıntı da 14 Mart etkinliği için “Bölüm 1” ifadesi kullanılmış olması. Büyük olasılıkla 2013 yılı içerisinde bir diğer Samsung tanıtım etkinliği ile karşılaşacağız.

galaxy-130225

Kuşkusuz Galaxy S serisi iPhone’un en büyük rakiplerinden biri. Galaxy S3 modeli, geçtiğimiz sonbaharda gerçekleşen iPhone 5 tanıtımı öncesi, en çok satan akıllı telefon ünvanı ele geçirmiş ancak 2012 yılının son çeyreğinde ilk iki sırayı iPhone 5 ve 4s’e kaptırmıştı. Bu bakımdan Samsung’un Galaxy 4 hamlesinin yerinde olduğu söylenebilir. Zira satış rakamları Galaxy S3’ün popülerliğini yitirmeye başladığını gösteriyordu.

Galaxy S4 ile ilgili beklentiler arasında 8 çekirdekli Exynox işlemci, ayrı 8 grafik çekirdeği, 4.99 inç Super Amoled ekran, 2 GB RAM, 13 megapiksel arka kamera ve 2 megapiksel ön kamera bulunuyor. Yeni Galaxy’nin Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelmesi bekleniyor.

Galaxy S serisi ile büyük ekranlı akıllı telefon trendini başlatan Samsung, Note serisi ile bu geleneği daha büyük ekran boyutlarına taşımıştı. Galaxy S4 için 4.99 inç ekran büyüklüğü söylentileri gerçekleşirse yeni model, Galaxy Note ve Galaxy S3 arasındaki bir ekran büyüklüğünde uzlaşma sağlanmış gibi görünecek. Tabii ki bu diğer modellerin rafa kalkacağı anlamına gelmiyor. Zira Samsung denince model çeşitliliği olmazsa olmaz bir satış politikası.

Bakalım Galaxy S4, 5 inç büyüklüğünde Full HD ekranlı akıllı telefon furyasını başlatacak mı?

Tagged With: ,