Samsung, iPhone 6 İçin RAM Üretecek

-

IMG_3189.JPG
iPhone 5S ana kartı. 1GB RAM, Apple A7 işlemcisi ile bütünleşik olarak bulunuyor.

Digitimes’ın raporuna göre Samsung’da iPhone 6 için RAM üreten firmalardan birisi olacak. Geçen sene iPhone 5S için RAM üreten firmalar SK Hynix ve Elpida idi ve Samsung listeye dahil edilmemişti.

Kaynakların belirttiğine göre Apple, 2013’te başlayıp Samsung’u işlemci, RAM, NAND hafıza çipleri ve piller gibi bazı kilit bileşenlerde tedarik listesinden çıkararak büyük bir harekete imza attı.

Ayrıca kaynaklara göre Elpida ve SK Hynix, Apple’ın bileşenler için verdiği satın alım fiyatlarından memnun kalmıyor. Elpida ve SK Hynix, anlaşmazlık yüzünden daha fazla bileşen satışı yapmaya isteksizken Apple, iPhone 6’da bileşen problemi oluşmaması için en son iPhone 5 için RAM aldığı Samsung’u bir kez daha listeye ekledi.

Apple daha önce rakibi Samsung ile olan bağını azaltmak için ürünlerinde kullandığı bileşenleri üreten firmaları çeşitlendirmişti ama Kore’li firmanın çok sayıda kaliteli bileşen üretebilme kapasitesi onu favori seçenek yaptı. Geçenlerde gelen bir rapor ise Apple’ın Samsung ile olan bağını azalttıktan sonra firmanın bileşen bölümünün kârının ciddi oranda düştüğü ve firmanın, bu düşüşün devam etmesini beklediği belirtilmişti.

Apple’ın iPhone 6’da ne kadar RAM kullanacak bilinmiyor ama iOS 8’de bulunan bazı özelliklerden dolayı firmanın daha fazla RAM kullanmayı tercih edebileceği tahmin ediliyor.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.