Siri ile Dünya Kupası Maçlarını Takip Edin

Dünya Kupası başladı. Oynanan maçları izlerken güzel bir heyecan yaratsa da bazen takip edemediğimiz için maç sonuçlarını sonradan öğrenmemiz gerekebiliyor. Böyle durumlarda genel olarak mobil cihazlarımızı kullandığımız için sonuçlara tek tıkla ulaşmak gerçekten önemli bir hal alıyor. Fifa’nın bunun için geliştirilmiş bir uygulaması bulunsa da bu iş için Siri’yi de kullanabilirsiniz.
Bir gün önce oynanan maçların toplu sonuçlarına ulaşmak için tek yapmanız gereken Siri’ye “What was the scores of World Cup matches played yesterday?” vb cümleler kurmanız yeterli. Siri kullandığınız kelimeleri analiz ederek size sonuçlanmış maçların skorlarını listeliyor.
20140616-193335-70415937.jpg
Ayrıca tek bir maçı sorgulamak için “Who won the World Cup match played between Costa Rica and Uruguay?” demekte yeterli oluyor.

 

20140616-193505-70505804.jpg

Tek bir maçı sorguladıktan sonra golleri kimin kaydettiğini öğrenmek için “Which players scored the goals?” derseniz Siri size kimin golleri attığını hemen söylüyor. Her ne kadar Siri şu anda Türkçe olmadığından dolayı bizim için pek bir anlamı olmasada dilimizin eklenmesi halinde işleri büyük şekilde kolaylaştıracağına şüphe yok.

Tagged With: , , ,