Skype’a önce ses, sonra görüntü geldi

Şüpesiz bilgisayarlarımızda kullandığımız en popüler görüntülü görüşme yazılımı Skype olmasa da, en başarılısı ve kullanılabilirliği en yüksek olanı Skype. Ülkemizde hala MS Messenger saplantısı olduğu gerçeği beni oldukça rahatsız ediyor. Bu kadar sorunlu bir sistemi sanırım biz “zorluğu seven Türkler” olarak fazla benimsedik. Pek çok PC kullanıcısının Skype’tan haberi dahi yok.

Konuya dönelim, iOS cihazlar için Skype anlık mesajlaşma uygulaması yayımlandığında muhtemelen en çok ben sevinmiştim. Bugün sevincim katlandı. Nihayet Skype uygulaması video arama özelliğine kavuştu. Artık Mac-Pc, telefon-bilgisayar ayrımı olmadan görüntülü görüşme yapmak mümkün. Tek yapmanız gereken sisteminizde yüklü olan Skype uygulamasını güncellemek. Henüz sahip değilseniz iTunes üzerinden ücretsiz olarak edinebileceğiniz yazılım ile kolayca bir skype kimliği oluşturabilir ve hızlı, rahat iletişime adım atabilirsiniz.

Farkındayım reklam gibi oldu ama gerçek bu. FaceTime uygulaması PC sistemlerine uyarlanmadığı sürece, özellikle işimde skype en büyük kurtarıcım olmaya devam edecek gibi görünüyor.

iOS 4.0 gerektiren versiyon 3.0 Skype’ı bu bağlantıdan ücretsiz edinebilirsiniz. Wi-Fi ve 3G bağlantı üzerinden görüşmeye imkan tanıyan uygulamanın data kullanım miktarı 3.4 MB /Dakika

Tagged With: , , , , ,