PlayStation 4, Yeni iOS Uygulaması ile Geldi

Sony, merakla beklenen konsolu PlayStation 4’ü duyurdu. Donanımsal olarak tamamen yenilenen ve yeni aksesuarlarla zenginleşen cihazın, 2013 tatil sezonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. PS 4’de AMD’nin x86 tabanlı işlemcisi kullanılırken, grafik çözümü olarak yine AMD’nin gelişmiş bir grafik yongası tercih edildiği belirtiliyor.

20130221-103839.jpg

New York’da gerçekleşen tanıtım etkinliğinde, yeni konsol hakkında ayrıntılı bilgi verimezken, sosyal ağ entegrasyonunun ve paylaşımın artırıldığı belirtildi. Ayrıca Dualshock 4 adı verilen yeni kontrolörün duyurusu yapıldı. Açıkçası konsollar hakkında fazla bilgi sahibi olmadığım için PS 4 üzerinde fazla durmadan, dün akşamki etkinliğin Apple kullanıcılarını ilgilendiren tarafına geçiyorum.

20130221-105000.jpg

Sony, dünkü etkinliğin sona ermesinden sonra, iOS ve Android için yeni “PlayStation” uygulamasını duyurdu. PS uygulaması, iPhone ve iPad’lerinizini PS4 için ikinci ekran ve kontolöre dönüştürüyor. Aynı zamanda PS4’den uzaktayken, iOS cihazlarınız aracılığıyla oyun satın alarak konsolunuza indirip, eve döndüğünüzde oyunu hazır bulabiliyorsunuz.

Tagged With: ,