Söylenti: Apple Watch’a Yeni Materyaller Yolda

Artık Elma Dergisi’nde analizlerinden ötürü sıkça adını duymaya alıştığımız KGI Araştırma’dan analist Ming-Chi Kuo, 2015’in son çeyreğinde Apple’ın yeni materyaller ile kaplı Apple Watch modellerini üretebileceğini yazdı. Rapora göre Apple bir, iki ve belki üç yeni ve farklı materyalden imal edilmiş Apple Watch modelleri tanıtabilir. Son etkinlikte Apple Watch’ın merakla beklenen model bazlı detaylı fiyat ve satış tarihi bilgileri paylaşıldı ve fiyat aralığının ABD’de $349 ila $17,000 olacağı kesinleşmişti.

İlk olarak 9 Eylül 2014‘te tanıtılan Apple Watch aluminyum, çelik ve altın olarak üç farklı materyal ile imal ediliyor. Henüz satışa bile sunulmadan gelen son rapora göre yıl sonuna doğru fiyat aralığını daha da genişletecek üç farklı model daha görebiliriz. Bu materyaller hakkında bir bilgi bulunmuyor fakat 18K altın olan modellerden daha pahalı platinum veya titanyum kullanılabileceği gibi, aluminyum modelden daha ucuz olması için plastik veya benzeri bir materyal de kullanılabilir. İki gün önce The Wall Street Journal’da da platinumdan imal edilecek bir Apple Watch söylentisi çıkmıştı fakat fazla dayanağı olmayan bir dedikodu olduğu için Elma Dergisi’nde yer vermemiştik.

Kuo’nun raporunda materyallerin haricinde bir de satış tahminleri yer alıyor. Apple’ın 24 Nisan’da sayılı birkaç ülkede satışa çıkmasını takip eden yaklaşık iki buçuk aylık zaman diliminde beş ila altı milyon adet Apple Watch satması bekleniyor. Yıl sonuna kadar bu sayının 15-20 milyon adete ulaşması öngörülüyor.

Tagged With: , , , ,