Square Mobil Ödeme, iPhone için Kullanıma Açıldı (GÜNCELLENDİ)

Bu haber, en çok tahsilat sorunu yaşayan işletmeleri ilgilendiriyor. Gerçi size borcu olan ancak nakit sıkıntısı nedeniyle ödeyemeyen arkadaşınızın kartından ödemeyi tahsil etmek isteyenler de faydalabilir :) Square, öylesine mükemmel bir sisteme sahip ki… Ürün her zaman hayalini kurduğum, Elma Dergisi’nde size daha önceki yazılarımda da duyurduğum bir okuyucu aparat ve ücretsiz yazılımdan oluşuyor. Henüz sahip değilim ancak ilk sıradan almayı planlıyorum :) Elime geçer geçmez sizlerle detaylarını paylaşacağım. Önce dilerseniz videoyu izleyin, sonra devam edelim… (üzgünüm, flash :(  )

YouTube yasağı ile sorun yaşıyor, videoları göremiyorsanız bu bağlantıyı tıklayın.

Square, ücretsiz bir yazılım. App Store aracılığı ile indirip hemen çalıştırabilirsiniz. Bu bağlantıdan direk yazılıma ulaşmanız mümkün.(şimdilik US mağaza üyeliği olanlar indirebilir).  Yazılım, bir kart okuyucuya arayüz ile bağlanıyor. Kart okuyucu, bildiğiniz kulaklık çıkışına bağlanan küçük, küp şeklinde bir aparat. Bu okuyucuya da kayıt olan herkes ücretsiz sahip olabiliyor. Buraya kadar herşey güzel. Peki nereden kazanıyorlar? 0-60 $ arasındaki işlemler birkaç saniye içinde gerçekleşiyor. Kartı geçirmeniz durumunda işlem tutarının %2,75 lik kısmı + 15 Cent, Kart bilgilerini tuşlayarak girmeniz durumunda ise %3,5 + 15 Cent işlem ücreti kesiliyor. Aslına bakarsanız sağladığı kolaylığın yanında tam anlamıyla devede kulak. Araştırıp ülkemizde kullanım durumunu sizlere yine buradan aktaracağım. Sahip olduktan sonra detaylı inceleme için takip etmeye devam edin…

GÜNCELLEME

Malesef henüz ülkemizde çalıştıramıyoruz. Yetkililere ilettiğim maile gelen cevabı aynen altta yayınlıyorum. Türkiye malesef her zaman olduğu gibi (bu kez belki çok uzunca bir süre) beklemeye devam edecek..

Your request (#2915) has been deemed solved.

Thanks!

–Square Support


Phil Tang, May 11 13:06 (PDT):

Thanks for your interest in Square! We are currently only available in the 50 states of the United States. For all non-US entities, we are beginning to look into other markets. There is no specific timeline for this process, but you have not been forgotten.

Keep your eyes on <http://twitter.com/square>; for more information about this in the future. We thank you for your patience.

Square Support

Tagged With: ,