Steve Jobs beyaz perdede…

Milyonlarca kişiyi kendine hayran bırakan teknoloji girişimcisi Steve Jobs, ölümünün 7 ay ardından bu kez bir filmle anılacak. Jobs’ın hayatını anlatan filmde, Apple’ın CEO’sunun gençliğini, “Two and a Half Men” dizisiyle de tanınan Ashton Kutcher oynayacak.

Geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybeden Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’un hayatı beyaz perdeye taşınıyor. Filmde Steve Jobs’un hipi tarzıyla dikkat çektiği gençlik yıllarını, son aylarda ‘Two and a Half Men’ dizisiyle de tanınan Ashton Kutcher canlandıracak.

İlk olarak pazar günü Amerikan ‘Variety’ dergisinin internet sitesinden duyrulan haber, okuyucular tarafından 1 Nisan şakası sanılınca, derginin editörleri haberi doğrulayan bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Senaryosu Matt Whiteley tarafından kaleme alınan filmi, Joshua Michael Stern yönetecek.

Filmin, Jobs’un gençlik yıllarını, hippi yaşam tarzından Apple’ın kurucusu olduğu zamana kadar olan dönemi kapsaması bekleniyor.

Çekimlere, Ashton Kutcher’ın oynadığı ‘Two and a Half Men’ dizisinin sezon arası verdiği mayıs ayında başlanacak. Apple şirketinin CEO’su Steve Jobs, uzun süren kanser mücadelesinin ardından geçtiğimiz ekim ayında hayatını kaybetmişti.(NBC)

Tagged With: