Steve Jobs Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı

Steve Jobs ile ilgili onlarca kitap yazıldı, belgesel hazırlandı. Filmler de çekildi ancak bu son proje adından epey söz ettirecek gibi görünüyor. Michael Fassbender’ın Apple’ın kurucusu ve CEO’su Steve Jobs’u canlandırdığı, Danny Boyle’un yönettiği “Steve Jobs” adlı filmin ilk fragmanı yayınlandı.

Filmde Fassbender’a Kate Winslet, Seth Rogen ve Jeff Daniels eşlik ediyor.

Ashton Kutcher’ı baş rolde gördüğümüz son Jobs biopic çalışması malesef beklendiği gibi olmadı. Jobs’a yakın çevrelerce kısaca “alakasız” olarak nitelendi. Gişelerde de umduğunu yakalayamayan filmi şu an hatırlayanların bile sayısı azdır. Bu kez işler farklı çünkü film, Walter Isaacson tarafından yazılmış Steve Jobs’un resmi biyografisi üzerine kurulmuş. Hakları önce Sony ardından Universal tarafından satın alındı.

Ülkemizde de yayınlanan The Newsroom, West Wing gibi yapımların yazarı Aaron Sorkin tarafından yazılan ve Slumdog Millionaire, Trainspotting gibi filmlerinden hatırlayacağınız Danny Boyle tarafından yönetilen filmin sadece üç sahneden oluşacağı konuşuluyor. Seyirciyi Jobs’un sahne aldığı ikonik sunumlarının perde arkasına götürecek olan film, Jobs’un hatıraları ile dolu olacakmış.

Filmde Wozniak’ı Seth Rogen, Joanna Hoffman’ı Kate Wislet ve ünlü şekerli su satıcısı John Sculley’i ise Jeff Daniels canlandıracak.

Bir fragmandan film hakkında konuşmak yanlış olacağı için beklemekten başka seçenek yok. Film ABD’de 9 Eylül’de sinemalarda gösterime girecek.

Tagged With: , ,