‘Steve Jobs ölüyor’ iddiası

Steve Jobs - Apple iPad - Elma Dergisi

Sağlığına odaklanacağını söyleyerek bir süre önce genel müdürlük görevini geçici süreyle devreden Apple patronu Steve Jobs’ın durumunun ciddi olduğu, 6 haftalık ömrü kaldığı iddia edildi.

ABD’li tabloid National Enquirer’ın haberine göre Jobs’ın uzun süredir mustarip olduğu kanser, yeniden vücuduna yayılmaya başladı. Jobs’ın Stanford’da kemoterapi gördüğünü yazan gazete, 1.83 boyundaki yöneticinin kilosunun da 58’e düştüğünü iddia etti.

Gazetede Jobs’ın eşi Laurene Powell ile hastaneden çıkarken görüntülendiği fotoğraflara yer verildi. Fotoğrafları yorumlayan onkolog Gabe Mirkin, Jobs’ın baldırlarında hiç kas kalmadığının görüldüğünü, bunun kalori tükenmesinden kaynaklanıdığını söyledi. Mirkin, kanserin yol açtığı bu durumun ‘ölümcül’ olduğunu savundu.

Fotoğrafları değerlendiren bir başka doktor olan Samuel Jacobson da Jobs’ın ‘ölümün eşiğinde’ göründüğünü, altı hafta kadar ömrünün kalmış olabileceğini söyledi.

Gazete, internete koymadığı fotoğrafları tarayıcıyla kopyalayıp paylaşacaklar için de takip başlattı.

Jobs, geçen Ocak ayı sonunda görevini ‘geçici’ süreyle devrederek tedavisine yoğunlaşmıştı. 55 yaşındaki efsanevi yönetici, uzun süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyor. Daha önce bir karaciğer nakli ameilyatı geçiren Jobs’ın kurduğu ve büyüttüğü Apple firması, piyasa değeri itibarıyla dünyanın en büyük 5 firmasından biri.

Kim olduğundan çok ne iş yaptığı ile ilgilendiğim bir kişi olan Jobs, sahip olduğu vizyon, iş anlayışı ve “bir ürünü satabilme” yeteneği gibi pek çok özelliği nedeniyle takdir ettiğim, saygı duyduğum bir insan. Evet belki de en zayıf yanı bu. İnsan. Bu sayfalardan bu türde haberler vermemeyi düşünüyorum ama konu Jobs olunca pek de kolay değil. Bahsi geçen fotoğrafı gördüğümde gerçekten kendimi pek iyi hissettiğimi söyleyemeyeceğim. Ümit ederim tüm bunlar (korkarım gerçek) kötü dedikodulardır. Bugün Steve Jobs’un ABD başkanı Barack Obama ile planlanmış bir toplantısı var. Pek çok kişi gibi biz de buradan, o toplantıya ait en azından bir kare fotoğraf ile sağlığının iyi olduğunu görebilmeyi umut ediyoruz.

Tagged With: ,