‘Steve Jobs ölüyor’ iddiası

-

Steve Jobs - Apple iPad - Elma Dergisi

Sağlığına odaklanacağını söyleyerek bir süre önce genel müdürlük görevini geçici süreyle devreden Apple patronu Steve Jobs’ın durumunun ciddi olduğu, 6 haftalık ömrü kaldığı iddia edildi.

ABD’li tabloid National Enquirer’ın haberine göre Jobs’ın uzun süredir mustarip olduğu kanser, yeniden vücuduna yayılmaya başladı. Jobs’ın Stanford’da kemoterapi gördüğünü yazan gazete, 1.83 boyundaki yöneticinin kilosunun da 58’e düştüğünü iddia etti.

Gazetede Jobs’ın eşi Laurene Powell ile hastaneden çıkarken görüntülendiği fotoğraflara yer verildi. Fotoğrafları yorumlayan onkolog Gabe Mirkin, Jobs’ın baldırlarında hiç kas kalmadığının görüldüğünü, bunun kalori tükenmesinden kaynaklanıdığını söyledi. Mirkin, kanserin yol açtığı bu durumun ‘ölümcül’ olduğunu savundu.

Fotoğrafları değerlendiren bir başka doktor olan Samuel Jacobson da Jobs’ın ‘ölümün eşiğinde’ göründüğünü, altı hafta kadar ömrünün kalmış olabileceğini söyledi.

Gazete, internete koymadığı fotoğrafları tarayıcıyla kopyalayıp paylaşacaklar için de takip başlattı.

Jobs, geçen Ocak ayı sonunda görevini ‘geçici’ süreyle devrederek tedavisine yoğunlaşmıştı. 55 yaşındaki efsanevi yönetici, uzun süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyor. Daha önce bir karaciğer nakli ameilyatı geçiren Jobs’ın kurduğu ve büyüttüğü Apple firması, piyasa değeri itibarıyla dünyanın en büyük 5 firmasından biri.

Kim olduğundan çok ne iş yaptığı ile ilgilendiğim bir kişi olan Jobs, sahip olduğu vizyon, iş anlayışı ve “bir ürünü satabilme” yeteneği gibi pek çok özelliği nedeniyle takdir ettiğim, saygı duyduğum bir insan. Evet belki de en zayıf yanı bu. İnsan. Bu sayfalardan bu türde haberler vermemeyi düşünüyorum ama konu Jobs olunca pek de kolay değil. Bahsi geçen fotoğrafı gördüğümde gerçekten kendimi pek iyi hissettiğimi söyleyemeyeceğim. Ümit ederim tüm bunlar (korkarım gerçek) kötü dedikodulardır. Bugün Steve Jobs’un ABD başkanı Barack Obama ile planlanmış bir toplantısı var. Pek çok kişi gibi biz de buradan, o toplantıya ait en azından bir kare fotoğraf ile sağlığının iyi olduğunu görebilmeyi umut ediyoruz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

WWDC 22 Haziran’da Başlayacak

Apple, bugün WWDC etkinliğinin 22 Haziran'da başlayacağını duyurdu. Etkinliğe katılım Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek...

13 inç MacBook Pro Yenilendi

Apple, 13 ink boyutlu MacBook Pro modelini yeni Magic Keyboard ve yeni teknik özelliklerle güncelledi. Fiziksel ESC tuşu, ters T şeklindeki yön...

Mac’te PDF Dokümanı Nasıl İmzalanır?

Apple, macOS Lion (10.7) ile birlikte PDF dokümanlara veya farklı biçimlerdeki görsellere kendi imzamızı ekleyebilmek için şık bir metod ekledi. Prosedür zamanla...

Classic Porsche’lere CarPlay Desteği

Porsche, klasik modelleri ile uyumlu Apple CarPlay destekli ses sistemlerini satışa sundu. CarPlay Radios adlı ürünler neredeyse 60'lı yılların modellerinden 2000'li yılların araçlarına...

Hayat Eve Sığar

Sağlık Bakanlığı, iOS için "Hayat Eve Sığar" adlı uygulamayı AppStore üzerinden yayınladı. Yeni tip korona virüsün yol açtığı COVID-19 hastalık ve salgın...

Popüler Kategoriler

Önceki İçerikiPhone tartışmaları
Sonraki İçerikMacBook Pro modeli

12 YORUMLAR

  1. anlamadığım bişi var bi hafta önce haber paylaştınız siyah beyaz foto evinde ipad’i ile çalışırken ve gayette sağlıklıyken ve kilosuda gayet yerindeydi şimdi 1 haftada bu kadar kilo vermesi ve o sağlıklı görüntüsünden bu kadar feci duruma gelmesi düşündürücü inallah yalandır en azından ben öyle inanmak istiyorumböyle bir insanın vefat etmesi dünya için byük talıhsızlık 10 sene daha neler yapacağını izlemek büyük kyif verirdi 18 yaşında bir insan olarak Steve Jobs’a doyamadım ve emininm bir ömür boyu onun yenilikkeriyle ömrümü gçirsem doyamam.

    • O görüntü malesef eski evindeyken ( su an yıkılıyor) çekilmiş eski bir fotografti. Temsilen koyuldu. Gercekten çok zayıfladı. Hatırladığım her güzel teknolojik anının ardında bu adam var ve gercekten biran evvel saglıgına kavuşmasını diliyorum. 45 dk sonra obama ile öğlen yemeği randevusu var. Ak koyun kara koyun meydana çıkacak. En azından iyi göründüğü bir fotograf bekliyorum. Gelişme olursa anında duyuracağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.