Swatch CEO’su Nick Hayek: “iWatch’a İnanmıyorum!”

20130306-194715.jpg

İsviçre’nin dünyaca ünlü saat markası Swatch’un CEO’su Nick Hayet, bir süredir dedikodusu yapılan “iWatch”adlı ürünün Apple’ın gelecek devrimsel ürünü olduğuna inanmadığını açıkladı.

Yatırımcıların ve bazı analistlerin iddiası, Apple’ın “iWatch” olarak anılan, saat ile akıllı telefon teknolojisini birleştiren bir ürün üzerine çalıştığı yönünde. İddialara göre kol saati şeklindeki bu yeni teknolojik ürün, iPhone’a ihtiyaç duymadan günlük birçok işlemi yapabilmenize olanak tanıyacak ve yeni bir teknolojik devrimin kapısını aralayacak.

20130306-194739.jpg

Swatch grup CEO’su Hayek ise, İsviçre Grenchen’de gerçekleşen yıllık sonuçların açıklandığı basın toplantısında yaptığı konuşmada bu görüşlere karşı çıktı ve iddia edilen ürünün sonraki teknolojik devrim olacağına inanmadığını söyledi.

“Bir iPhone’u bileğinizin üzerindeki interaktif bir terminal ile değiştirmek zordur. İyi bir ekrana sahip olamazsınız.” şeklinde açıklamada bulunan Hayek, böyle bir ürün için birincil zorluğun ekran boyutu olacağını iddia etti.

Müşterilerin takı, saat gibi ürünleri sık sık satın aldığını ve değiştirmek istediğini vurgulayan CEO, bu eğilimin söz konusu ürünün önündeki bir diğer engel olduğunu da sözlerine ekledi.

20130306-194924.jpg

Şüphesiz “iWacth” iddialarının arkaplanında aksesuarlar sayesinde kol saati olarak kullanılan 6. nesil iPod Nano bulunuyor. Açıkçası ben başından beri Apple’ın böyle bir ürünü yakın zamanda duyuracağına ihtimal vermiyorum. Buna karşın Apple’ın böyle bir ürün için patent başvurusunda bulunduğu da bir gerçek. Swatch CEO’sunun iddiaları da haksız sayılmayacak türden. Açıkçası durum şu an için biraz karışık.

Bakalım Apple iddia edildiği gibi “iWatch” adlı bir ürünle yeni bir teknolojik devrime yol açacak mı?

Tagged With: , ,