Swatch CEO’su Nick Hayek: “iWatch’a İnanmıyorum!”

-

20130306-194715.jpg

İsviçre’nin dünyaca ünlü saat markası Swatch’un CEO’su Nick Hayet, bir süredir dedikodusu yapılan “iWatch”adlı ürünün Apple’ın gelecek devrimsel ürünü olduğuna inanmadığını açıkladı.

Yatırımcıların ve bazı analistlerin iddiası, Apple’ın “iWatch” olarak anılan, saat ile akıllı telefon teknolojisini birleştiren bir ürün üzerine çalıştığı yönünde. İddialara göre kol saati şeklindeki bu yeni teknolojik ürün, iPhone’a ihtiyaç duymadan günlük birçok işlemi yapabilmenize olanak tanıyacak ve yeni bir teknolojik devrimin kapısını aralayacak.

20130306-194739.jpg

Swatch grup CEO’su Hayek ise, İsviçre Grenchen’de gerçekleşen yıllık sonuçların açıklandığı basın toplantısında yaptığı konuşmada bu görüşlere karşı çıktı ve iddia edilen ürünün sonraki teknolojik devrim olacağına inanmadığını söyledi.

“Bir iPhone’u bileğinizin üzerindeki interaktif bir terminal ile değiştirmek zordur. İyi bir ekrana sahip olamazsınız.” şeklinde açıklamada bulunan Hayek, böyle bir ürün için birincil zorluğun ekran boyutu olacağını iddia etti.

Müşterilerin takı, saat gibi ürünleri sık sık satın aldığını ve değiştirmek istediğini vurgulayan CEO, bu eğilimin söz konusu ürünün önündeki bir diğer engel olduğunu da sözlerine ekledi.

20130306-194924.jpg

Şüphesiz “iWacth” iddialarının arkaplanında aksesuarlar sayesinde kol saati olarak kullanılan 6. nesil iPod Nano bulunuyor. Apple’ın böyle bir ürün için patent başvurusunda bulunduğu bir gerçek. Swatch CEO’sunun iddiaları da haksız sayılmayacak türden. Açıkçası durum şu an için biraz karışık.

Bakalım Apple iddia edildiği gibi “iWatch” adlı bir ürünle yeni bir teknolojik devrime yol açacak mı?

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

4 YORUMLAR

  1. O saate bir mikrofon takıp siri ile entegre bir şekilde çalıştırmazsa o Apple’nin var yaa, taaaa…. Akıllı saat türü denemelerin daha öncede utmadığı görüldü. En basiti hesap makinalı saatler var dı teeeee yıllar önce. Tutunamadı. Analoğ saatler bugünde hala kullanılıyor. Dijital saatlere rağmen. Apple saat değil başka bir şey yapması gerek, Telefon değilde başka birşey yaptığı gibi.

  2. Zaten farklı bir şey yapmazsa ölü doğar… Özellikle saat meraklıları zaten bu ürünü almaz. Adam her gün farklı saat takmayı seviyor, aksesuar gibi. Swatch da bunu herkes gibi tahmin ediyor. Ama evet, iPhone’da yaptığını yapacak olursa bugünkü “saat” kavramından anladığımız şey sonsuza kadar değişebilir…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.