Tim Cook Apple’ın Geleceği Hakkında Konuştu

Tim Cook NBC’nin Rock Center’daki stüdyosunda ilk resmi röportajını verdi. CEO’luk koltuğuna geçeli bir yıl oldu ve Steve Jobs’tan sonra yaptığı CEO’luk görevinden, iOS 6 Maps fiyaskosundan bahsetti ve gelecek ile ilgili ipuçları verdi.

Röportajın ilk bölümünde CEO olarak görev yaptığı bir yılı ve Apple’ın eski CEO’su Steve Jobs’ın izlerini takip etmenin nasıl birşey olduğundan bahsetti.

Cook’a Maps sorulduğunda “kötü” cevabını verdi ve cümlelerine Apple’ın Maps de arka plandaki firmalarla daha çok çalışması geçtiğini ekledi.

Part 1

Cook, Samsung ile Apple arasında gerçekleşen çatışmalara da değindi.

Müşterilerimizi seviyoruz ve onları savunmak için mücadele edeceğiz. Bu bir termonükleer savaş mı? Apple olarak rekabeti seviyoruz ve bunun yanında yeni şeyler icat ederek insaları mutlu etmek istiyoruz

Apple TV ve Apple ürünlerinin ABD de üretilmesini içeren röportaj ikinci bölümde.

Part 2

Cook Apple TV’yi de yorumladı.

Bunun için bir pazar var. Yoğun ilgi alanında bulunuyor. Ben bundan daha fazla birşey söyleyemem ama…

ABD de üretilmesi beklenen Mac’ler hakkında da daha çok bilgi verdi.

iPhone’un ana sistemleri Amerika da yapılıyor. Mesela bu telefonun camı Kentucky de üretiliyor. Senelerdir üretimi Amerika da yapmaya çalışıyoruz. Gelecek yıl, Mac’lerin üretimi Amerika da başlayacak.

Williams Apple’ın geleceği ile ilgili daha fazla bilgi almaya çalışırken röportaj sona erdi. Cook’un röportaj sonu sözü ise;

Hayatta bizim işimiz sizin istediğinizi vermektir ve Apple’a bu konuda güvenebilirsiniz.

Tagged With: ,