Tim Cook’un CEO sıfatıyla takım arkadaşlarına ilk mesajı

Dünyanın en değerli şirketinin yeni patronu Tim Cook, CEO sıfatı ile ilk mesajını yayınladı. Hala öğrenmemiş olanlar varsa dün aşam, Steve Jobs’un duygusal istifasının ardından Tim Cook tahtın yeni varisi oluyor. Bu durum bazılarını Steve Jobs’un yaratmış olduğu Apple kültürünü devam ettirip ettirmeyeceği konusunda şüpheye düşürmüş olsa da artık CEO olarak adı geçen Cook, şirketi ve Apple’ın sadık takipçilerine, Apple’ın temel prensiplerinden şaşmayacağı konusunda güvence verdi.

Cook,  Apple ve bütün olarak teknoloji endüstrisinde hatrı sayılır tecrübeye sahip bir yönetici. 12 yıldan fazla IBM için çalıştıktan sonra 1998 yılında Apple’a dünya çapında operasyon yardımcı başkanı olarak katılan Cook’un iş etiği ve adanmışlığı onu 2004 yılında Macintosh bölümüne ve sonrasında da 2007 yılından beri yürütmekte olduğu COO (Chief Operating Officer) görevine getirdi. Cook’un ayrıca Jobs’ın (sağlık sorunları nedeniyle izinde olduğu dönemlerde) pek çok günlük  önemli görevini yerine getirerek, yıllarca CEO olarak da tecrübe edindiğini söyleyebiliriz.

Tim Cook’un çalışanlara CEO sıfatıyla ilk hitabı şu şekilde:

Takım:

Dünyanın en yenilikçi şirketine CEO olarak hizmet edebilme fırsatını dört gözle bekliyorum. Apple’a katılmak hayatımda aldığım en iyi karardı ve bu bana 13 yıldan fazla Apple ve Steve için çalışma ayrıcalığını verdi. Apple’ın parlak geleceği için Steve’in pozitif yaklaşımını paylaşıyorum.

Tüm yönetim ekibi ve muhteşem çalışanlarımıza olduğu gibi Steve bana da inanılmaz bir lider ve akıl hocası olmuştur. Steve’in bize sürekli rehberlik ve bir esin kaynağı olarak başkanlık etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Apple’ın değişmeyeceği konusunda emin olmanızı istiyorum. Apple’ın eşsiz prensipleri ve değerlerini taktir ediyorum. Steve dünyada eşi benzeri olmayan bir kültür ve şirket inşaa etti, biz de buna sadık kalacağız – Bu bizim DNA mızda var. Müşterilerimize keyif veren ve çalışanlarımızın yaptıkları işten grur duymalarını sağlayan dünyanın en iyi ürünlerini üretmeye devam edeceğiz.

Apple’ı seviyorum ve yeni görevime biran önce başlayabilmek için heyecan duyuyorum. Yönetim kadrosu ve idari kurulunun inanılmaz desteği bana ilham kaynağı oldu. En iyi yıllarımızın bizi beklediğinden ve birlikte Apple’ın sihirli dünyasını yaşatacağımızdan eminim.

Tim.

Tagged With: , , ,