TipScorer

-

Konusunda iddalı, ülkemizde nadir bulunabilecek bir uygulamadan biraz bahsetmek istiyorum. Genellikle bu tip spesifik uygulamalardan pek fazla haberimiz olmuyor ama ilgilendirdiği sektör için ciddi önem taşıyorlar ve kullanıcıları için çok önemliler.

Restaurant ve hotel sektörüne yönelik olarak geliştirilen TipScorer bu alandaki ender Türkçe dil desteğine sahip uygulamalardan biri. Restaurant ve Hotel personelinin tip gibi ekstra gelirlerinin takip edebilecekleri bir uygulama olan TipScorer İngilizce dil dstekli cihazlarda bu isimde gözükmektedir.

iOS Simulator Screen shot 5 May 2013 17.26.22

TipScorer uygulamasını Türkçe kullanmak istiyorum diyorsanız,  iPhone’unuzun dil ayarlarını Türkçe’ye ayarlamınız yeterli. Uygulama Türkçe dil destekli iPhone 4 / 4s , iPhone 5  ve iPod Touch  cihazlarında TipHesapla adı altında görüntülenmektedir.

TipScorer, iTunes Store ‘da yer alan benzer uygulamalardan farkı, neredeyse bir personel yönetim sistemi gibi çalışıyor olması. Mobil tip yönetimi konusunda şu ana kadarki en kapsamlı ve yerel dil desteğine sahip iPhone uygulaması.

iOS Simulator Screen shot 5 May 2013 17.26.42

TipScorer, üç farklı arayüzde hesaplama olanağı sunuyor ve dahili hesap makinesi desteği ile hesaplama işlemlerinize hız kazandırıyor.

iOS Simulator Screen shot 5 May 2013 17.26.50

Tip Yüzde sayfasında toplam tip üzerinden yüzde bazında hak edilen tip oranını hesaplamanıza yardımcı oluyor. Kdv dahil ya da kdv hariç hesaplama yapabiliyor. Avans bilgilerini de hesaplamaya dahil edilebilir, kullanıcı raporlarını e-posta olarak gönderebilirsiniz.

Tip Puan sayfasında ise, toplam tip üzerinden puan bazında hak edilen tip oranını hesaplamanıza yardımcı oluyor. Yine KDV dahil ya da KDV hariç hesaplama yapabiliyor. Tip puan sayfasında diğer bütün tip uygulamalarından daha üstün ve kolay bir yönetim sağlıyor.  Tüm personelin bilgilerini girip otomatik hesaplama yaptırarak dahili raporları saklayabiliyorsunuz. Dahili raporları dilediğiniz an personelinize gönderebilmek de mümkün.

Hatırlatıcı özelliği ile yapılacak ve alınacak ödeme bilgilerini  uyarı mesajı olarak tanımlayabiliyoruz.

iOS Simulator Screen shot 5 May 2013 17.26.58

Facebook kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapmak mümkün. Bu sayede arkadaşlarınızla uygulamayı paylaşabilir, hediye edebilir, sosyal medya’da görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Tipscorer’ın eksilerine gelince, yukarıda kullanılan cihazları yazarken de ifade ettiğim gibi iPad desteği yok. Özellikle tippuan gibi bir yönetim arayüzü varken iPhone ekran boyutu yetersiz kalıyor. Tanımlanan personeli bulmak için arama fonksiyonu yok. Kaydırma özelliği ile bulunması gerekiyor.

Güncellemeler ile eksiklerin giderilebileceğini düşünüyorum. Restaurant, cafe, otel ve benzeri işletmelerde yöneticilere ve çalışanlara tip yönetimi konusunda büyük fayda sağlayacağını ise söylemeye gerek yok sanırım.

Uygulamanın web adresi

http://www.tipscorer.com

Sosyal medya sayfaları

http://www.twitter.com/tipscorer

https://www.facebook.com/pages/Tipscorer/427098747385742

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

Önceki İçerikiWork for iCloud önizleme
Sonraki İçerikBir garip insan Steve

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.