Turkcell iPhone 5 Kontratsız Satış Fiyatını Açıkladı

-

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yapılan duyuruda, Aralık ayında iPhone 5 satışına başlanacak ülkeler arasında Türkiye’nin de yer alması heyecanlı bir bekleyişe yol açmıştı.

iPhone 5’in 17 Aralık’ta satışa sunulacağını duyuran Turkcell, açıklamasıyla bu heyecanı daha da artırdı. Konu ile ilgili önemli bir gelişme ise bugün yaşandı. Turkcell kontratlı paketlerden önce, cihazın kontratsız fiyatını açıkladı.

Turkcell Mağaza’dan ön siparişe sunulan iPhone 5 16 GB’ın Worlcard’a 12 ay taksitli satış fiyatı 2149 TL olarak belirlendi. Siteden yapılan açıklamada ürün sevkiyatının lansman Türkiye lansman tarihi olan 14 Aralık’ta başlayacağı belirtiliyor.

20121207-005147.jpg

 

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

10 YORUMLAR

  • Bu kadar gereksiz bir yorum hayatımda görmedim :) soyguncell demek komik olmuş çünkü bugüne kadar ki iphone’larda en ucuz Türkiye satış fiyatı sunulmuş en ucuz beklediğim rakam 2800TL iken 2150 sunmuşlar Türkiye şartlarında gayet iyi fiyat parelel ithalatlar bile 2500TL isterken hepsiburada gibi sitelerde mevcuttu Turkcell ve Avea’nın bu fiyata sunması çok çok iyi tabi lansman fiyatı deyip sınırlı sayıda tutmazlarsa :)

   • Ben de hayatım da bu kadar gereksiz bir yorum görmedim. Müşteriyiz biz her zaman daha ucuzunu ve daha kalitelisini aramalıyız. Saksı değiliz biz.

 1. sonucu baştan söyleyim BENCE DE hiçde güzel fiyat DEĞİL!!! (onurakc),
  ve kararlarınızla KİŞİSEL TERCİHİNizle sipariş vermişsiniz umarım gelir zamanında GÜLE GÜLE kullanırsınız. HAYIRLI OLSUN. bu ilk yorumunuz için cevabımdı…

  çok bilen KİŞİ (onrakc), ve ikinci yorum için:

  benim fazlasıyla iPHONE bilgim ve kullanıcılığım var
  detaylıca da ARAŞTIRMA yaptım-yapıyorum-yapacağım (piyasanın işleyişinden, apple’ın güncel durumlarına kadar…)
  AYRICA ileri düzeyde bildiğim ama şuan kullandığım BASİT MATEMATİK, MANTIK gibi sahip olduğum ve herkesin sahip olabiliceği unsurları da eklediğimde aşşağıdaki gibi bir yorum yapma hakkını YÜKSEK MÜSADENİZ UMRUMDA OLMADAN kendimde buluyorum;

  ÖNCELİKLE önsözlerimin açıklağa kavuşması için hayatımın sadece apple kısmına çok az değinmek istiyorum ki, bilmek isteyen olursa
  -kısaca masaüstü ve diz üstü win kullanan pclerin, çeşitli mobil aygıtların ve biçok profesyonel yazılımların, işletim sistemlerinin deneyimlememin yanı sıra,
  -mbp13″ (macbookpro) amerikadan şuan artık kardeşim kullanıyor sahibi olduğum ilk mac’i..
  -mbp15″ TÜRKİYE’den sonmodel ve endolusu “soyuldun-bil.kom”dan garantili 4500tl!!! halen kullanıyorum. etiket fiyatı 7500 8000TLye kadar çıkıyordu çeşitli yerlerde. ab fiyatından daha ucuz. amerika fiyatına yakın.
  -iphone TR TÜRKCELLden. (KAZIK YİYEREK alınmış bende kullandım)
  -ipad amerikadan Türkiye’ye ilk giren ipad 500dolar, yenisi geliyor diye satmıştım 750tl fln ediyordu kur karşılığı
  -ipod S. TR’den
  -new ipad 16GB TR’den BİLKOM garantili 1100TL küsürdü hatırlamıyorum. taksitde yapmışlardı.
  -İPHONE 5 yurt dişindan yolda geliyor.. (KONUMUZ OLDUĞU İÇİN AŞAĞIDA DETAYLICA KONUŞACAĞIM FİYATLARINI)
  -kılıf mılıf hiç bişey sipariş vermedim iphone gelen yerden çünkü tüm aksesuarları DX.com’dan çoooooook ucuza (10katı ürüne 10da1 fiyat gibi) sipariş verdim hatta başka şeylerde. ücretsiz kargo ile yolda geliyor. ÇİN’DEN

  benim fikrimse anlaşılacağı gibi şöyle ki: ben tecrübeyle sabittir, ucuz mal alacak kadar zengin olmayan biriyim. yani her apple kullanıcısı gibi çeşitli ihtiyaclar için kaliteye para veririm. gerek tasarımına (ŞEKLİNE) gerek prestijine (artisliğine) yada app.larına (işim okulum hobilerim için vs) yada teknik özelliklerine (foto-kamera gibi.) (sözlük navigasyon gibi.. ipod özelliği gibi..) biçok yönüne ihtiyaç duyarak sonuna kadar kullanırım. bazen JB’li (özgürce) bazen SJ’li (rahmetlinin öğütlediği gibi) ios ile… diğer marka ürünlere göre fazla para ödeyip daha fazlasını geri alırım.. ama mutlu olurum. ama bunu tabiki en uygun ödeme ile sağlamaya çalışırım..

  neyse görüldüğü gibi yerine göre TÜRKİYE’DE SOYULDUNBİL.KOM dan yada yurtdışından alışveriş yapıyorum. verdiğim paranın (zor ödeyerek yada bedava diyerek) karşılığını sonuna kadar alıp mutlu olan birisiyim.

  KİMİN NE BİLDİĞİNİ kişi ÇOK BİLMEDEN ÖNCE ŞUNU BİLİN Kİ BİTAKIM ŞEYLER GÖRECELİDİR, KİŞİDEN kişiYE DEĞİŞİR. alışveriş arz talep meselesidir. talep edip sahip olacak kişinin de önünde iki temel unsur vardır yukarda anlattığım gibi.
  kimine fazla gelen fiyat kimine ucuz gelebilir (bütçesi ne olursa olsun) yani birinci unsur kişisel imkanımızdaki apple’a ayrılan bütçe…
  bidiğer temel unsurda amaç yani kimi artistliğinden alır (prestije ihtiyacı vardır nede olsa dünya tasarımı) kimi dibine kadar kullanır belki sadece meraktan, kiminin app.lara ihtiyacıvardır belki işi için belki eğlencesi.. vb.. yani kısaca KİŞİSEL İHTİYACINDAN alırlar. (ihtiyacın ne olduğunu kişi kendi belirler) kimseyide bağlamaz kimin ne amaçla alıp ne yaptığı..

  bu gibi durumlarda alan razı satan razıysa sorun yok diyebilirz. sonuç son kullanıcının memnuniyeti… mutluluğunu bütçesine ve amacına uygun bişekilde karşılamakdır amaç..
  apple bunu iyi yapıyor kullanıcısını memnun ediyor aldığının karşılığını bişekilde (bana göre heryönden) veriyor AMA TÜRKİYEDE HENÜZ TAM OLARAK BÖYLE DEĞİL İŞLER… bazı apple iphone sahipleri (butçesi sıkışık olup, ihtiyacı dolayısıyla SOYGUNCELLE mecbur kalanların dışında. ki onlarda bütçeyi unutup apple kısmıyla ihtiyaclarını karşıladıkları için) MUTLULAR…

  SONUCA VE İSMAİL BEY’in yorumladığı gibi KİŞİSEL GÖRÜŞÜME GELELİM:

  sizde buyrun bakın (apple.com) 16GB iphone5 fiyatı 650 dolar yani yaklaşık 1170 TL buna artı olarak 100TL T.C. kayıt masrafı ve diğer herşeyi eklersek maksimum 1300TL maliyet son kullanıcıyı mutlu etmeyi bekliyor.. yasal mı sonuna kadar YASAL (bknz 100 tl)
  ucak trafiğini bi app yardımıyla görebiliceğini hatırlatırm ki hergün o kadar uçak inip kalkıyor onuda görün. yani günümüzde amerikaya gidicek bi tanıdık bulmanın sandığınızdan çok kolay olduğunu belirtirim. en kötü gelirken getirip satanlara 100 tl komisyon verirsiniz.. vb..

  SOYGUNCELL de 2150TL demiş yani 2150-1300=? cevap sizin para cok yada soyguncellin ortağısınız… şunuda belirteyim en ucuz yer olan amerikadan senin benim aldığım fiyatamı alıyor yetkili dist. yada soyguncell?? iphone maliyetini de internette bulabilirsiniz:)

  ha bide avrupada da kısaca 1600 tl civarında (3aşşağı beş yukarı) abd den daha kolay erişim İMKANI VARDIR GETİRTMEK İÇİN..

  itirazı olacaklar için,
  adaptoru aynı değilmi? masraflar derken onuda kastettim abd fiyatına ekledim

  vergimi kaçırıorm? 100tl veriyoruz ya! yasal dedik ya! bi iphone da vergi adı altında soyguncellemi verELİM?

  garantimi?? iphonu kullanıcı hatası dışında bozulan kaç kişi var ve tamir masrafı kaç tl?
  ayrıca abd garantisi de var cihazin.. ha siz ARAŞTIRIP Bİ TAMİRCİ BULAMAZSANIZ bilemem…

  terciher SOYGUNCELLe vericeğim farkla gerekirse kendim gider alırım yurt dışından bierden hiç değilse gezmiş olurum…
  BEN GİTMEK YERİNE PARROT İPHONEDAN KUMANDALI HELİKOPTER (BURDA 1000TL YURTDIŞI 550TL) İSTEDİM. İPHONE 16 YERİNE 64 İSTEDİM VS

  BİRİLERİNİN PARASI ÇOK GELİP SOYGUNCELLİ ZENGİN ETTİKÇE ÇOK İYİSİN DEDİKÇE BU FİYATLAR DÜŞMEZ..

  HAA İMKANI BİŞEKİLDE OLAMAYANLAR İÇİN DE ARTIK KOLAY GELİSİN AMA SONUÇTA YİNE SOYGUNCELLDEN DAHA UCUZLAR VAR SİMKİLİTSİZ VS TÜRKİYE GARANTİLİ… DAHA İYİ ARAŞTIRMA VE SABIRLA İPHONE5E SOYGUNCELLDEN DAHA UCUZA KAVUŞABİLİR HERKES.. TABİ AMAÇ ÖNCE ALMAK DEĞİLSE VE BÜTÇE TAŞMIYORSA… bu durumda da 2150 yerin 3000 verip şimdiye eskitmiş olurdunuz zaten herkes kendi bilir..

  BUDA BENCE işte…

  KİŞİSEL TERCİH VE DÜŞÜNCELERE SAYGI İNSANI APPLE KALİTESİNE YÜKSELTİR..

  fiyatlar yeryer YUVARLAMA yada DÜZ HESAPa maruz kalmıştır. Türkçe yazım bozuklukları için özür dilerim. acelem olduğu için insanları yanlış yönlendirebilecek bir durumu aydınlatmak istedim hızlıca..

  • sonuna kadar haklısınız tam nalmıyla kafayı yemiş bu türkcell avea ve vodafone giderim doğubanktan alırım ve şuanda fiyat 1600TL’lerde pasaport kayıtlı ve factory unlocked.

 2. İlk iPhone’umu (2G) 2008 Şubat ayında Doğubank’tan almıştım, 800 TL’ye. Bugün geldiğimiz noktaya bakarsanız, iPhone 5 fiyatına 2 bilgisayar alırsanız neredeyse.

 3. Bu nasıl bir olaydır anlamadım. Birisi benim nickim ile benim adıma yorum göndermiş. 2. yorumu ben göndermedim. Ürünü aldım ama fiyat hakkında bir yorum yapmadım.Eğer bi nick çakışması var ise’de özür dilerim yanlış anlaşılmamdan dolayı. Eğer yanlış anlaşılma yoksa benim nickimle benim adıma yazılmış yorumun silinmesini talep ediyorum, Benim görüşümü yansıtmıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.