Üçüncü Parti Parakende Mağazalarında iMac İndirimleri Başladı

Amerika’da bulunan büyük parakende mağazaları, Best Buy, MacMall ve Amazon gibi şirketler, konfigüre edilmiş iMac ürünlerine uyguladıkları 100$-150$lık indirimler ile stokları eritmeyi planlarlarken, yavaşlayan sevkiyatlar yeni iMaclerin, yolda olduğunun bir göstergesi olabilir. Bu doğrultuda yeni iMacleri, eylül ayında yapılacak olan yeni iPhone tanıtımında görebiliriz fakat bu konuda kesin bilgi elimizde yok. 2013 nesil iMaclerin ise, üretim sürecinde olduğu tahmin edilmekte.

newimac.jpgiMac’in 2013 yılında güncellenmesi beklenen kısımlar arasında, Broadcom’un yeni ürünü olan Wi-Fi/Bluetooth kartı olan 802.11ac halihazırda Macbook Air modellerinde kullanılırken, iMac modellerinde de kullanılacağını kuvvetle muhtemel. Yeni iMaclerin daha iyi  işlemci, daha iyi grafik kartı ve daha kaliteli bağlanabilirlik sunan Wi-Fi çipi ile güncelleneceğini az çok tahmin edilebilir.

2012 yılının kasım ayında tanıtılan iMac’ler, oldukça inceltimiş yeni tasarımı ile oldukça ilgi çekmişti.  Sonbahar ayında güncellenmesi beklenen iMac’lerin mevcut tasarımını koruyacağını düşünmekteyim.