Ucuz iPhone dedikodusu yeniden…

Yıllardır bitmeyen bir dedikodu bu. Ucuz iPhone dedikodusu yine hortladı. Bazı kaynaklar Sonbaharda iPhone 5 in çıkacağını ve iPhone 4 ün, bugünkü iPhone 3GS in yerini alacağını düşünürken, bazıları ise iPhone’un sadece güncelleneceğini, 3G – 3GS te olduğu gibi pazarda yine iki farklı iPhone olacağını öne sürüyordu. Ucuz iPhone dedikodusu ise, tamamen yeni ikinci bir iPhone. Hem iPhone 4 güncellenecek, hem de daha ucuz bir iPhone daha çıkacak. Peki bu nasıl olacak?

Öncelikli hedef elbetteki ucuz Android telefonlar. Pek çoğu plastikten imal edilen ve ucuz parçalar kullanılan Android telefonlar ile iPod Touch’ta olduğu gibi mücadele edilebilir. Aynı çözünürlüğe sahip olsalar bile farklı açılardan aynı görüntüyü sunamayan iPod Touch ekranını hatırlayın. Daha düşük Ram, düşük kaliteli kamera ve sensor, GPS olmaması ve bataryanın iPhone 4 kadar uzun süre dayanmadığını hepimiz biliyoruz. Peki ya sonuç? Hatrı sayılır bir fiyat farkı… Aynı mantık ile daha ucuz bir iPhone pekala üretilebilir.

Peki amaç ne? Elbette App Store ve iOS… Özellikle gençleri FaceTime çekiyor. iOS 5 ile gelecek olan ücretsiz mesajlaşma iMessages, viber veya whatsapp kurulu mu değil mi derdini de ortadan kaldırıyor… Şimdi siz ucuz bir iPhone piyasaya sürüp sırf fiyatı nedeniyle uzak duranları da iOS la ve App Store ile tanıştırabiliyorsanız neden yapmayasınız? Hem pazardaki kullanıcı sayısı ciddi bir şekilde artacak, Android telefonlar ciddi kan kaybedecek hem de App Store ile gelirden bir eksilme olmayacak. Neden olmasın?


Tagged With: , , ,