UDID kaydı olmadan iOS 5 kurulumu (JB ile)

Günlerdir fırsat bulup ilgilenemediğim bir tanıdığım, Windows ortamında iOS 5.0 versiyonunu JB de kullanarak iPhone 4’üne yüklemiş. Detayları bana gönderdi. Sizlerle paylaşıyorum. Mac OS ‘ta da sisteme erişim sağlayan yazılımlar mevcut. Meraklı olan, denemek isteyen var ise yöntemi uygulayabilir…

Önemli uyarı: Jailbreak yöntemine karşı biri olduğumu hatırlatıyorum. Sisteminize gelebilecek olan tüm zarardan kullanıcı mesuldür. Aşağıda anlatılan yöntemler, en azından birkaç kez Jailbreak ile uğraşmış, orta seviyede bilgisayar bilgisine sahip kişilerce uygulanmalıdır. Konuya hakim değilseniz lütfen yazılımın son kullanıcı sürümünün çıkmasını bekleyiniz.

Gelen maili aynen aktarıyorum…

Bu yöntemi kullanarak hiç kimseye 5 kuruş vermeden, iOS 5’i UDID kaydına gerek duymaksızın kullanabilirsiniz. Tüm fonksiyonlarıyla hattınızı kullanabilirsiniz.

BİZZAT DENEDİM VE HER FONKİSYON %100 ÇALIŞIYOR AYRICA ZATEN YASAL OLARAK SETUP KURULUMU YAPIYOR..
YÖNTEM:

HERŞEYDEN ÖNCE ITUNES 10.5 İLE BACKUP ALINIR 1-İOS 5’e restore yapıyoruz.
2-Cihazı kapatıyoruz
3-Redsn0w 0.9.8b1 versiyonu
jb yapıyoruz.
4- Cihaz açıldığında setup istediği kısımda 3 defa home tuşuna basıp, saate tıklayıp 3 parmak ile ekranda 2 defa yukardan aşağı kaydırıp weather uygulamasını açıyoruz. Home ile ana menüye geri dönüp cydia uygulamasını açıyoruz.

5- Cydia uygulamasını çalıştıramayanlar yada telefona setup yapamayanlar Redsnow ile tekrar JB yapar gibi uygulamayı açarak bu sefer JUST BOOT TETHERED RIGHT NOW seçeneği ile açıyoruz cihazı.

6- Cydia ile Openssh uygulamasını cihaza yüklüyoruz.

7-Winscp programı ile cihaza bağlanmak için wireless ağına bağlanıp, iPhone içinde AYARLAR/BAĞLANILAN AĞ yanındaki çentikten ip adresi alınarak HOST NAME yazan yere ip adresimiz, USER NAME yazan yere : root, PASSWORD yazan yere : alpine yazarak LOGIN diyoruz. Açılan ekranda sağ taraf IPHONE İÇERİĞİ. Önce en üst klasöre kadar dosya dışına çıkarak cihaz içinde sırasıyla   /System/Library/CoreServices/SystemVersion.plist’e ulaşıyoruz.


8-SystemVersion.plist tıklayarak açılan edit menüsünde en alttaki 2 satırı
<key>ReleaseType</key><string>Beta</string> kısmı silip SAVE diyerek programdan çıkıyoruz.


9-Tekrar cihaz kapatılır ve redsn0w aracı
ılığıyla just tethered boot seçeneği kullanılarak cihaz açılır.


10-Kurulum aşamaları
udid kaydımız varmış gibi yasal olarak takip edilir ve iOS 5 kullanılmaya başlanır.

iTunes ile alınan yedek geri yüklenerek tüm ayarlarınızla cihazı kullanabilirsiniz.

Şu an telefonum tüm ayarlarımla ve uygulamalarımla uyumlu olarak çalışıyor. Tek fark, işletim sistemi iOS 5.0Tagged With: ,