Volkswagen’e CarPlay Geldi

-

Volkswagen, yaptığı açıklama ile neredeyse tüm 2016 model araçlarda CarPlay’in standart olarak destekleneceğini duyurdu. Araçlar dünya genelinde showroomlarda önümüzdeki haftadan itibaren satılmaya başlanacak.

VW, başlangıç seviyesindeki araçlarda 5 inç boyutlu resistive dokunmatik ekranda 400×240 çözünürlükle, orta ve yüksek model araçlarda ise 800×400 çözünürlükte 6.3 inç ile 8 inç aralığındaki ekran boyutlarında CarPlay tecrübesi sunacak.

VW ayrıca yıl sonuna doğru Apple Watch desteğini de başlatacak.

Apple Watch sahipleri araçlarını uzaktayken dahi gözlemleyebilecekler. Kapıların ve camların uzaktan kontrolü ve izlenmesi. Sunroof kontrolü ve park halindeki araca yürüyerek ya da araçla yol tarifi, Apple Watch ekranından yapılabilecek. Aracın farlarının yakılması veya korna çalınması da açıklamada belirtilen diğer noktalar.

VW’nin açıklamasında CarPlay desteği alamayacak olan modeller ise; artık oldukça az sayıda üretilen VW Eos ve Lüks SUV segmentindeki Touareg olacak.

Golf R, CarPlay ile satışa sunulacak olan ilk araç ünvanını kazanacak.

Ülkemizde eskiden yaz ortası olarak araç model yılları bir süredir yıl başına çekilmişti. Yani 2016 modeller yıl başından önce muhtemelen satılmayacak. VW Türkiye ile görüşerek konu ile ilgili bilgi aldığımızda yazıyı yine güncelleyeceğiz.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.