Yanlış Anlamanın Böylesi…

Bilenler bilir, Apple Store’dan satın aldığınız iPod ve iPad’in üzerine istediğiniz birkaç cümleyi yazdırabiliyorsunuz ve Apple bunun için sizden ek bir ücret talep etmiyor. Açıkçası cihazınızı özelleştirmenin hoş bir yolu olan bu işlemi hediye olarak vermek istediğiniz iPod veya iPad’in üzerinde uyguladığınızda değerini ve etkisini de kat kat artırabilirsiniz.Her ne kadar ülkemizde henüz bu işlemi yapamasak da yakında Apple Store açıldığında yapabileceğimşze göre bu küçük tavsiyenin sakıncası yok.

20130226-180615.jpg

Haberimiz tam da “engraving” denilen bu opsiyon ile ilgili. Apple Online Store’da yeni nesil iPod Touch siparişi veren bir müşteri, nasıl olduysa, ürün üzerine yazılması istenilen cümle için ayrılan satıra “Teşekkür ederim. iPod’umda gravür istemiyorum.” yazmış ve bu cümle aynen iPod’una kazınmış.

20130226-180629.jpg

Artık müşteriye mi yoksa bu işlemi gerçekleştiren Apple çalışanına mı kızmak lazım bilemiyorum ama olay son derece komik. Siz şimdiden dikkat edin, Apple ülkemizde bu desteği verdiğinde bu hataya düşmeyin..

20130226-180636.jpg

Tagged With: ,