Yeni 12-inçlik MacBook Air Dedikoduları

-

Uzun süredir hakkında pek çok söylenti çıkan 12-inçlik MacBook Air hakkında yeni bilgiler var. Daha önce Daha İnce MacBook Air 2014 Sonu Veya 2015 Başlarında Tanıtılabilir ve Yeni renk seçenekleriyle 12-inç Retina MacBook Air başlıklarıyla Apple’ın yeni taşınabilir bilgisayarı hakkında kulağımıza gelenleri sizlerle paylaşmıştık.

12-inç olarak beklenen modelde daha ince bir kasa tasarımına olanak sunabilmek için inceltilmiş, C tipi USB 3.0 portlarının kullanılacağı ve mevcut MagSafe güç bağlantı biriminden vazgeçileceği konuşuluyor.

2015 başlarında satışa sunulması beklenen üründe fan bulunmayacağı ise bir başka söylenti. Elbette bunun için Intel’in yeni Broadwell işlemci serisinden faydalanılacak.

powerbook12topKlavyenin yan tarafında neredeyse hiç boşluk bırakılmayacak ve üstten bakıldığında eski PowerBook G4’ün efsane tasarımını andıracak.

Hoparlörlerin klavyenin üzerinde ve görünür olarak konumlandırılması beklenen cihazın görüntüsü mevcut MacBook Pro’lardan daha farklı olacak.

MacBook Air, tanıtıldığından beri Ultrabook olarak adlandırılan kategoriye şekil vermiş bir ürün. Piyasaya çıktığında optik bir sürücünün olmayışı ve azaltılmış bağlantı noktaları nedeniyle oldukça sert tepkilere hedef olmuş ancak yakaladığı başarılı satış rakamları ile Apple’ın bu kategorideki ürün standartlarını belirlediğini kanıtlamıştı.

Apple’ın 12-inç olarak satışa sunması beklenen yeni MacBook Air ürününün sektör için radikal sayılabilecek birkaç yenilik ile geleceğinin de konuşulduğunu ekleyerek yeni söylentileri beklemeye devam ediyoruz.

 

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.