Yeni 12-inçlik MacBook Air Dedikoduları

Uzun süredir hakkında pek çok söylenti çıkan 12-inçlik MacBook Air hakkında yeni bilgiler var. Daha önce Daha İnce MacBook Air 2014 Sonu Veya 2015 Başlarında Tanıtılabilir ve Yeni renk seçenekleriyle 12-inç Retina MacBook Air başlıklarıyla Apple’ın yeni taşınabilir bilgisayarı hakkında kulağımıza gelenleri sizlerle paylaşmıştık.

12-inç olarak beklenen modelde daha ince bir kasa tasarımına olanak sunabilmek için inceltilmiş, C tipi USB 3.0 portlarının kullanılacağı ve mevcut MagSafe güç bağlantı biriminden vazgeçileceği konuşuluyor.

2015 başlarında satışa sunulması beklenen üründe fan bulunmayacağı ise bir başka söylenti. Elbette bunun için Intel’in yeni Broadwell işlemci serisinden faydalanılacak.

powerbook12topKlavyenin yan tarafında neredeyse hiç boşluk bırakılmayacak ve üstten bakıldığında eski PowerBook G4’ün efsane tasarımını andıracak.

Hoparlörlerin klavyenin üzerinde ve görünür olarak konumlandırılması beklenen cihazın görüntüsü mevcut MacBook Pro’lardan daha farklı olacak.

MacBook Air, tanıtıldığından beri Ultrabook olarak adlandırılan kategoriye şekil vermiş bir ürün. Piyasaya çıktığında optik bir sürücünün olmayışı ve azaltılmış bağlantı noktaları nedeniyle oldukça sert tepkilere hedef olmuş ancak yakaladığı başarılı satış rakamları ile Apple’ın bu kategorideki ürün standartlarını belirlediğini kanıtlamıştı.

Apple’ın 12-inç olarak satışa sunması beklenen yeni MacBook Air ürününün sektör için radikal sayılabilecek birkaç yenilik ile geleceğinin de konuşulduğunu ekleyerek yeni söylentileri beklemeye devam ediyoruz.

 

Tagged With: