Yeni Apple TV Ekim Ayında Satışa Çıkabilir

-

Apple’ın 4. nesil Apple TV’sinin önümüzdeki Ekim ayı içinde $149 veya $199 fiyat ile satışa sunulabileceğine ilişkin söylentiler dolaşıyor. Mevcut 3. nesil Apple TV’nin de $69 fiyat ile giriş seviyesi olarak satışta kalacağı ise bir başka söylenti.

Apple’ın ülkemizdeki saçma kurumların saçma talepleri nedeniyle bir türlü başlayamayan Müzik servisi gibi bir TV servisinin de başlayabileceği ise bir diğer konu. Bu web tabanlı servisin başlangıçta 25 kanal ile aylık $40 olarak ücretlendirileceği konuşuluyor.

Yeni Apple TV’nin çift çekirdekli A8 işlemci, App Store, HomeKit entegrasyonu ve Siri ile birlikte gelmesi muhtemel. Hareket sensörlü yeni tasarım bir kumandanın üzerinde touchpad, altındaysa fiziksel tuşlar ve mikrofon yer alacağı düşünülüyor.

9 Eylül’deki basın etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni nesil Apple TV’nin, Apple için artık bir “hobi” ürünü olmayacağı belli. Şahsen söylentiler doğru çıkarsa bu ürünün yeni nesil iPhone’lardan daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum.

Mehmet Avincan
Mehmet Avincanhttps://www.elmadergisi.com
Apple, Tech, News. Founder & Senior Editor

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

2 YORUMLAR

    • Hareket algılayıcı sensörler ile donatılmış, üzerinde touchpad bulunan bir kumanda, Siri, App Store, TV Stream servisi gibi yukarıdaki paragraflarda bolca gerekçe var aslında. Tek düşüncemiz bunların bir başka bahara kalmaması :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.