Ana SayfaiOS BlogApple TVYeni Apple TV Ekim Ayında Satışa Çıkabilir

Yeni Apple TV Ekim Ayında Satışa Çıkabilir

Apple’ın 4. nesil Apple TV’sinin önümüzdeki Ekim ayı içinde $149 veya $199 fiyat ile satışa sunulabileceğine ilişkin söylentiler dolaşıyor. Mevcut 3. nesil Apple TV’nin de $69 fiyat ile giriş seviyesi olarak satışta kalacağı ise bir başka söylenti.

Apple’ın ülkemizdeki saçma kurumların saçma talepleri nedeniyle bir türlü başlayamayan Müzik servisi gibi bir TV servisinin de başlayabileceği ise bir diğer konu. Bu web tabanlı servisin başlangıçta 25 kanal ile aylık $40 olarak ücretlendirileceği konuşuluyor.

Yeni Apple TV’nin çift çekirdekli A8 işlemci, App Store, HomeKit entegrasyonu ve Siri ile birlikte gelmesi muhtemel. Hareket sensörlü yeni tasarım bir kumandanın üzerinde touchpad, altındaysa fiziksel tuşlar ve mikrofon yer alacağı düşünülüyor.

9 Eylül’deki basın etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni nesil Apple TV’nin, Apple için artık bir “hobi” ürünü olmayacağı belli. Şahsen söylentiler doğru çıkarsa bu ürünün yeni nesil iPhone’lardan daha çok ilgi çekeceğini düşünüyorum.

2 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
aliveli
aliveli
8 yıl önce

Son paragrafı okuyunca insan gerekçelendirme bekliyor. öyle boşluğa iddia pek değerli olmuyor.

Mehmet Avincan
8 yıl önce
Reply to  aliveli

Hareket algılayıcı sensörler ile donatılmış, üzerinde touchpad bulunan bir kumanda, Siri, App Store, TV Stream servisi gibi yukarıdaki paragraflarda bolca gerekçe var aslında. Tek düşüncemiz bunların bir başka bahara kalmaması :)

Son Yazılar