Yeni iPad bileşenleri ve iPad 2 ile kıyaslama videosu

Son birkaç haftadır zaman zaman basına sızan yeni nesil iPad’in parçalarını görmüşsünüzdür. Ön panel, arka kasa, kılıflar, dock bağlantısı vs. MIC Gadget, bu parçaları bir araya getirip bir de üstüne YouTube’da video paylaşımı yapmış. Videoyu izlerken sesini kısmanızı tavsiye ediyorum çünkü gerçekten kötü bir artalan müziği ile izleyiciye resmen eziyet ediliyor.

Video yeni iPad’in dış parçalarını gösteriyor. Daha geniş kamera lensi dikkat çeken en önemli değişikliklerden biri. Fark edilemeyecek düzeyde dahi olsa kasanın kalınlığına da değinilmiş. Videoda iPad 2 için halihazırda satışta bulunan Smart Cover’ın yeni iPad ile de kullanılabildiği, basına sızan iPad 3 kılıflarının yeni kasa ile oldukça uyumlu olduğu da videoda gösterilenler arasında.

Dikkat çeken bir unsur da, yayını yapan sitenin yeni iPad’in Siri ile gelecek olduğuna inanması. Henüz hiç bir kaynağın doğrulamadığı bu bilgi, en çok merak edilenler listesinde yer alıyor.

Evet, daha önce iPhone 4’ün tanıtımından önce  yaşadığımız büyük sızıntılar, yeni iPad ‘in de başına geldi. Haliyle hiç heyecanı kalmadı. İşte Yeni iPhone (!) başlıklı yazıdan pek bir farkı olmadı.

3 gün sonra yeni iPad ile tanışacağız ve merakımız son bulacak. O zamana kadar bu parçalar ile vakit geçirmeye devam edeceğiz…

Tagged With: , , ,