Yeni iPad daha fazla ısınıyor [GÜNCELLENDİ]

4 günden kısa sürede 3 milyon adetten fazla satan yeni iPad’in bazı kullanıcılar tarafından ciddi bir şekilde ısındığına ilişkin haberler gelmeye başladı.

Yapılan 5 dakikalık GL benchmark testinde, sağdaki iPad 2   28.3 dereceye çıkarken soldaki yeni iPad’in 33.4 dereceye ulaştığı gözlendi. Her iki cihazda da en çok ısınan bölüm üzerinden alınan ölçümler kullanıcının iPad’i uzun süreli kullanımda veya kısa süreli ağır kullanımda etkileyecek gibi görülüyor. Bazı kullanıcılardan;

“iPad’imi yeni aldım, görüntü kalitesi ve hızı çok iyi ancak yarım saat kullandıktan sonra aşırı ısınmaya başlıyor. iPad2’de böyle bir sorunla karşılaşmıyordum.”

“64GB, Wi-fi/LTE iPad’im şu an 36 santigrat dereceye ulaşmış durumda… Sol alt köşesinden tutmak çok zor… Kızılötesi termometre ile ölçmeye devam edeceğim.”

“64 GB Wi-fi/LTE iPad aldım. Kullanmaya başladıktan 10 dakika sonra kızılötesi termometre ile ölçtüğümde sıcaklığı 47.2 dereceye çıkmıştı. Aldığım yere geri götürmeyi planlıyorum.”

Analistler, iPad’de ortaya çıkan bu beklenmedik durumu, tabletin neredeyse tüm arka panelini kaplayan dev bataryasına ve grafik çipine bağlıyor. Yeni iPad, sahip olduğu Retine Display özelliği ve A5X işlemcisi için çok daha büyük bir bataryaya ihtiyaç duyuyor.

Apple, iPad’lerin aşırı ısınması konusunda henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı.

[GÜNCELLEME:]

Apple ısınma sorunu ile ilgili bir açıklama yaptı. Bunu ilk bildiren The Loop, hazırladığı makalede Apple’ın;

” Yeni iPad, çarpıcı Retina ekran, A5X işlemci, 4G LTE desteği ve 10 saat pil ömrünü termal değerlerimiz içinde, sağlıklı olarak çalışıyor.” açıklamasını yaptığını duyurdu.

Apple temsilcisi Trudy Muller, Loop’a;

“Müşterilerimizden konu ile ilgili herhangi bir endişesi olan var ise AppleCare’e başvurabilir” dedi.

 

Tagged With: , , ,