Yeni iPad’e Touch ID mi geliyor?

gold_ipad_mini_2_touch_id

YouTube’daki Unbox Therapy adlı kanalda, yeni nesil iPad’e Apple’ın iPhone 5s ile birlikte tanıttığı parmak izi tarama özelliği Touch ID’nin gelebileceği ihtimalini mantıklı bir donanım gösterimi ile anlatan yeni bir video yayınlandı.

Videoda, daha önce dışarı sızan beşinci nesil iPad’in ön panelindeki home tuşunun, mevcut home tuşu yerine iPhone 5s’in parmak izi tarayıcılı home tuşu ile daha uyumlu olduğu gösteriliyor. Mevcut home tuşu yeni nesil iPad’in paneline tam olarak oturmazken, iPhone 5s’ten sökülen home tuşu kusursuz bir şekilde oturuyor.

Beşinci nesil iPad’in mevcut iPad mini tasarım dili ile geleceğini artık biliyoruz. Apple’ın Touch ID’nin yaygın kullanımı için yeni nesil iPad’de bu özelliğe yer verebileceği ihtimali zaten oldukça kuvvetliyken bu videoda gösterilenler ile ihtimal daha da güçlenmiş oldu. iPad’in bu ay sonu satışa sunulması beklenen yeni sürümü ile Touch ID’yi beklerken aynı özelliğin iPad mini için de geçerli olacağına dair şimdilik somut bir delil bulunmuyor.

Son olarak dün ortaya çıkan, hem 5. nesil iPad hem de 2. nesil iPad mini’nin 8mp kamera ile donatılacağı dedikodusunu da konu açılmışken ekleyip videoya geçelim.

Tagged With: , , , ,