Yeni iPad’lere Safir Home Tuşu

ipad_silver_new_back

Bugün Digitimes’ın yayınladığı bir rapora göre Apple, önümüzdeki ay satışa sunulması beklenen yeni iPad’lerin de Home tuşunu Safir Home tuşu ile yeniliyor.

Raporda, Apple’ın safir kullandığı ilk cihazın iPhone 5 olduğu, malzemeyi kamera lensinin üzerinde kullandığı, aynı malzemeye iPhone 5s’lerin parmak izi tarayıcılı yeni Home tuşunda da yer verdiği yazılı.

Raporda ayrıca 2014’te satışa sunulacak yeni nesil iPhone (muhtemelen iPhone 6) ‘da ekranın tamamen safirden yapılacağına ilişkin bir bilgi de yer alıyor.

iPad’lere safir Home tuşu eklenmesindeki yegane sebebin Touch ID (Parmak izi tarayıcı) ‘nin iPhone 5s’in ardından yeni nesil iPad’lere de getirilecek olmasını muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur. Ancak iPhone ailesinde (ilginç, bu tanımlamayı ilk kez kullanıyorum) olduğu gibi iPad ailesinin de bir kısmında mı yoksa hepsinde mi olacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Safir’inse yakın gelecekteki iPad jenerasyonlarının ekranlarında bulunmayacağı görüşündeyim. Ekranın safir olması çizilmesini neredeyse imkansız kılacağı halde günümüz imkanları ile iPad’i muhtemelen çok daha pahalı bir tablet yapacaktır.

Pek çoğunuz gibi önümüzdeki ay satışa sunulması beklenen yeni nesil iPad ve iPad mini’yi sabırsızlıkla bekliyorum.

Tagged With: , , , ,