Yeni iPhone ön panel şeması da internete sızdı

Daha önce Yeni iPhone ile ilgili dedikoduları paylaşmıştık. Japon bir teknoloji bloğu Macotakara yeni nesil iPhone’un ön paneline ait bir tasarım öne sürdü. Bu şematik görüntü içinde iLab fabrikasını işaret etti. Tasarımda ilk göze çarpan özellikler ekranın uzatıldığı, kulaklık girişi aşağıya, Facetime kamerasının da yukarı kaydırıldığı oldu. Başka bir kaynaktan panelde önemli olan özelliklerin gösterimi yanı sıra ölçümleri de yer almaktaydı.

En önemlisi, cihazın ekran ölçüleri 90.1 mm ve genişlik olarak da 51.42 mm olacak. Köşelerden ölçüm ile 4.08 inç ölçülerinde olacak. Ekran kabaca 16:9 oranında çaprazdan 4 inç genişliğinde bir ekrana sahip olacak. Şu zamanlarda Samsung Galaxy Note’un çok tutması üzerine Apple bu şekilde bir tasarım seçmiş olabilir. Tasarım bakamından benzemeyecekte olsa yinede ekran boyutu bakımından benzeme şansı var.

Şemayı baz alarak baktığımızda yeni tasarım 4/4S’den yaklaşım 7 mm daha uzun olacak. Yeni iPhone kasası “iPhone kasası Yeni iPhone’un kasası basına sızdı mı?” haberinde bahsettiğimiz gibi benzer olacak. Daha çok tasarım değişecek gibi önceden iPod Touch gibi olacak gibi deniyordu şimdi ise 4S’e benzeyecek. En iyisini zaman gösterecek.

Tagged With: ,