Yeni Mac Pro’nun Benchmark Sonuçları

-

Ekran Resmi 2013-06-20 20.06.37

Apple geçen hafta düzenlediği  Worldwide Developers Konferansında yeni nesil Mac Pro’yu tanıtmıştı. Kesin üretim ve çıkış tarihi belinmiyor, konferansta bu yol içinde olacağını belirtmişlerdi. Cihazın özellikleri ve fiyatı hakkında da bir bilgi bulunmamakta.

Geekbench sonuçları makinanın kıyaslama sonuçları gösteriyor. Apple yeni nesil Mac Pro’ya J90 kod adını verdi. (AAPLJ90, 1) 

mac_pro_2013_geekbench

 

Mac Pro, Ivy Bridge-E aileden 12 çekirdekli 2.7 GHz hızla çalışan Xeon E5-2.697 işlemcisini kullanıyor. 64 GB’lık RAM’e sahip.

Apple’ın piyasaki Mac Pro serisi 12 çekirdekli 3.06 GHz işlemci hızına sahip Westmere’i kullanıyor. Geliştirilmiş tasarımın yanında iç donanımında büyük iyileştirmeler içeriyor.

mac_pro_2013_geekbench_comparison

John Poole;

Yeni Mac Pro’nun kamu lasmanı yapılmasına rağmen Apple halen cihazın donanımsal ve yazılımsal sorunlarıyla uğraşıyor. Şirketin çalışmalarıyla daha iyi performanslı cihazın çıkması mümkün.

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.