Yeni MacBook Air Özellikleri

Geçen hafta, Apple’ın MacBook Air serisini yenileyeceğini duyurmuştum. ThunderBolt port eklenmiş, Core i5 ve i7 işlemcili modellerde bir tasarım farkı bulunmadığının da altını çizmiştik. Yeni sızan bilgiler eşliğinde, “her an” duyrulması beklenen yeni MacBook Air’lerin özelliklerini aktararak devam edeyim.

11.6 inç:

11.6 inç ekran boyutundaki en alt model, 1.6 GHz işlemci, 2 GB Ram ve 64 GB Flash bellek ile geliyor. Daha pahalı olan standart konfigurasyon yine 1.6 GHz işlemcili ancak 4GB ram ve 128 GB depolama alanına sahip.  Öte yandan sadece online mağazadan (ABD) özel olarak siparişle alınabilen 1.8 GHz işlemcili, 4 GB Ram ve 256 GB flash bellekli High-End bir modelin daha duyrulması bekleniyor.

13.3 inç:

Alışık olduğumuz ekran boyutuyla 13.3 inç MacBook Air’in en alt modeli 1.7 GHz işlemci, 4 GB ram ve 128 GB Flash belleğe sahip olacak. Yine standart olarak tanımlayabileceğimiz seçenek ise 1.7 GHz işlemci, 4 GB Ram ile önceki konfigurasyon ile aynı iken hafıza 256 GB’a yükseliyor… 11.6’da olduğu gibi yine sipariş ile alınabilen en üst model ise 1.8 GHz işlemci, 4 GB ram ve 256 GB hafızaya sahip olacak.

Lion ile birlikte duyurulması beklenen yeni MacBook Air ailesi’ni artık saatler sonra ABD Apple Store’larda görebiliriz. Yakın zamanda da Bilkom ile Türkiye’de satışının başlayacağını düşünüyorum.

Tagged With: , ,