Yeni Nesil iPhone’un Batarya Kapasitesi Daha Fazla Olacakmış

Yeni iPhone’un lansman tarihi yaklaştıkça yeni donanım bilgileri gelmeye başladı. Tedarikçilerin elindeki iPhone parçalarını yayınlaması ile yeni iPhone aklımızda belirmeye başladı. LCD panel, iPhone arka kasa, küçük dock, metal tasarım derken Mayıs’tan beri birçok iPhone özelliğini paylaştık.

Bugün güvenilir bir kaynaktan yeni iPhone’un batarya görüntüsü gönderildi. Bu yeni pil, Apple’ın eski nesil iPhonelarının bataryasından daha güçlü. Yeni pil 1440 mAh kapasiteye sahip. iPhone tamir atölyesi iFixYouri iPhone 4 bataryasını 1420 mAh, iPhone 4S bataryasını 1420 mAh olarak açıklamıştı.

Pil kapasitesinin artışı ile 3.8 gelirim oluşturuyor. Gelirim iPhone 4 ve 4S de 3.7 kadardı.

Bataryanın üzerindeki etikete göre; Batarya Haziran 2012 de üretilmiş. iPhone bileşenleri için üretilen tahminler doğruluğunu koruyor.

Apple’ın batarya gücünü arttırmasının nedeni olarak LTE gösteriliyor. LTE’nin kötü tarafı yüksek hızlı internet gücü için çok fazla güç tüketmesi.

Bataryanın geliştirilmesi sadece LTE için olmayabilir. iPhone işlemcisini güçlendiriyor da olabilirler. Çift çekirdekli iPhone işlemcisini görme şansımız var.

Söylentiler ve üretim hızı bu şekilde giderse tahminimiz tutacak ve 12 Eylül de tanıtılacak, 21 Eylül’de de kullanmaya başlayacağız.

Tagged With: ,