Ana SayfaApple BlogYeni, ücretsiz Mobile Me Versiyonu

Yeni, ücretsiz Mobile Me Versiyonu

New York Times’taki bir makaleye göre, Apple’a yakın bir kaynak, bir sonraki Mobile Me güncellemesinin ücretsiz olarak yayınlanacağını duyurdu. Bir sonraki servisin ücretsiz olacağı, Mobile Me’nin Apple cihazları arasında kablosuz haberleşme arayüzü haline geleceğini ve bulut depolama sistemini tüm kullanıcılara açacağının da yer aldığı raporda Apple’ın bu kadar yükün altından nasıl kalkacağı da merak konusu.

Tam da bu noktada bana göre North Carolina Data Center devreye giriyor. Geçen sene mayıs ayında MobileMe ücretsiz olur mu? yazısını okuyanlar hatırlarlar. Bence bu veri merkezi, bu işlem için biçilmiş kaftan ve rahatlıkla bu yükün altından kalkar. Bana kalırsa bu sadece bir başlangıç. Geleceğin bulutta olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Yakında neredeyse her şeyi bulut üzerinde yapıyor olacağız. Komik gelebilir ama son zamanlarda en çok kullandığım ofis paketi Google Docs! Neden mi? Her yerde yanımda da o yüzden. İşte bu sebeple bulut üzerinden verilen hizmetlere talep artacak. Apple da bunu çok iyi bildiği için yıllar öncesinden alt yapısını hazırlamaya başladı.

Apple North Carolina Data Center

2 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
durul
durul
12 yıl önce

Mobile Me’nin ücretsiz olacağını sanmıyorum. Belli bir tarafı ücretsiz olabilir. Fakat 20 gb, 40 gb gibi depolama hizmetlerini ücretli verecektir. Ayrıca Family Pack fonksiyonu da geliştirilmeli.

Mehmet Avincan
12 yıl önce
Reply to  durul

Bencede find my iphone gibi bazı şeyleri ücretsiz yaparlar, bazıları ise ücretle devam eder…

Son Yazılar