Yepyeni bir Elma Dergisi deneyimi

Merhaba. Elma Dergisi üç yıldır  takipçilerine Apple ve ekosistem çevresindeki en yeni haberleri, dedikoduları ilk günkü heyecanı ile paylaşmaya devam ediyor. Hafta sonundan beri bu sayfalarda yapılan testler ve sosyal ağlarda sonuçlandırmaya çalıştığımız anketler ile sizlere içeriğimizi daha iyi sunabilmek için çalışıyoruz. Geçiş süreci biraz zaman alacak olsa da sonucun buna değeceği kanaatindeyiz.

PageLines- logo374x100.pngElma Dergisi’nin yıllardır kullanılan logosu da değişimden nasibini aldı. Onlarca çalışma arasından aylardır eleyerek bu zamana kadar geldik ve son iki seçeneği Facebook sayfamızda ve Twitter hesabımız ile sizlerin beğenisine sunduk. Deneme ve boyutlandırabilmek maksadıyla halihazırda son iki gündür zaten sitemizde birini görüyorsunuz. Birkaç gündür sitemizde çeşitli renk ve tipografi düzenlemesi yapılıyor. Bu değişiklikleri, içeriği etkilemeden zamanla iyileştirerek sürdürmeyi planlıyoruz.

Elma Dergisi’nin dördüncü yılında, son iki yıldır kullanılan tema ve framework yenilendi. Artık içeriği daha kolay sunabilmemiz için daha fazla seçeneğimiz var. Zamanla çok daha iyi bir Elma Dergisi ile karşınızda olmayı hedefliyoruz. Atıl durumda olan bazı bölümler çıkartıldı fakat yerlerine yepyeni ve özellikle OS X ve iOS ile yeni tanışan kullanıcıları memnun edecek bölümler geliyor.

Son günlerde Elma Dergisi’nde yayınlanan bazı haberlerin yabancı sitelerde Elma Dergisi kaynak gösterilerek yayınlandığına dair mesajlar alıyoruz ki bu bizi memnun ediyor. Keşke yurt içindeki bazı siteler de aynı nezaketi gösterip en azından adımızı yazsalar ama maalesef hala dergimizden yapılan alıntının bağlantılarını bile değiştirmeye üşenip olduğu gibi alıntı(!) yapanlar var…

Elma Dergisi ile ilgili her türlü soru, görüş ve önerinizi İletişim sayfasını kullanarak her zaman bize iletebilirsiniz. Çok yakında yeni sürprizlerle görüşmek üzere…

Tagged With: