Yine yeni iPhone Kasası

Okuyucularımız birkaç gündür hiç iPhone 5 haberi yapmadığımızı söylediler. Aslında haklılar da… Şöyle bir gerilere doğru gittim iPhone 5 haberini 7 Haziran da “Yeni nesil iPhone parçaları basına sızmaya devam ediyor” başlığında yazmışız.

Retues raporuna göre daha iPhone’un iç donanımı tam belli olmamasına rağmen Çinli üreticiler şimdiden çakmasını üretip satmaya başlamış.

Yabancı bir internet sitesinde iPhone 5 için ön sipariş almaya başladılar. “Dahai99888” kullanıcı, iPhone 5 fiyatı olarak da  6999 yuan – 1.100 dolara denk- biçiliyor. Ödemeyi ise peşin istiyor. :)

Taobao satıcılarının Hong Kong ya da Amerika Birleşik Devletleri’nden aldıkları iPhone 5’i satmak için Çin’e getirmeyi planlıyorlarıdı. Ama Çin de her ürünün çakması daha çabuk üretildiğinden, satıcılar ürünlerini Çin’e getiremeden satışları başladı.

Raporda ayrıca yeni iPhone  satışları ile artan vakalardan da bahsediliyor. Bazı üreticiler doğru tasarımı bilirken, hiç bir zaman birebir aynısını yapmazlar. Apple’ın patent davalarıyla uğraşmatan korkuyor olabilirler.

KitGuru’nun fotoğraflar ile yolladığı mesaj da fotoğrafların gerçek olduğunu belirtti. Genel forma baktığımız zaman önceden çıkan yeni iPhone  dedikoduları ile örtüşüyor. LCD ekran ve açılış görüntüsü eksik olduğu için tasarım basit geliyor.

 

Tagged With: