Zuckerberg “Facebook Phone”u Yalanladı Ama…

-

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un kendi akıllı telefonunu üreteceği iddiası teknoloji dünyasında uzun zamandır konuşulan bir konu. Zaman zaman unutulsa da çeşitli teknoloji sitelerinin haberleri ile tekrar tekrar gündeme gelen “Facebook Phone” bu defa şirket CEO’su Mark Zukerberg tarafından yalanlandı. Ancak tartışmalar sona erecek gibi durmuyor.

Facebook kurucusu, şirketinin perşembe günü gerçekleşen ilk kazanç toplantısında, tekparça sosyal ağ için kendi  telefonlarını yapmalarının mantıklı olmayacağını belirtti.  Genç CEO, Facebook etiketli bir akıllı telefon için “Gerçekten mantıklı olmaz” şeklinde konuştu.

“Facebook Phone” iddiaları geçen yılın kasım aylarında All Things D sitesinin, Facebook ve HTC’nin “buffy” kod adlı bir cihaz üzerinde birlikte çalıştığı ve cihazın 12 – 18 ay içerisinde olacağı haberiyle hız kazanmıştı. Bu haberin ardından, bu yılın Mayıs ayında New York Times gazetesi, Facebook’un iPhone ve iPad üzerinde çalışmış yarım düzine eski Apple mühendisini “Facebook Phone” için donanım oluşturmaya yardımcı olmak üzere işe aldığını duyurmuştu.

Son olarak Bloomberg sitesi, bu ayın başlalarında All Things D sitesinin geçen yıl yayınladığı haberi yineleyerek, Facebook’un gizemli telefonunun 2013 ortasında piyasaya sunulacağını belirtti.

Mashable sitesi editörü Sam Laird ise Zukerberg’in Facebook etiketli akıllı telefonu inkar ederken mantıklı sebebleri olduğunu belirtmekle birlikte, sonu gelmeyen haberlere dikkati çekerek, Mark’ın kelime oyunları ile aslında yolda olan “Facebook Phone”u gizleme çabası içerisinde olup olmadığını sorguluyor.

Durum gerçekten karışık gibi görünüyor…

 

 

 

 

Azim Hazal KÖSEhttps://twitter.com/azimkose
twitter.com/azimkose facebook.com/azimkose

Hemen Paylaş

Son Yazılar

watchOS 7, Apple Watch’a önemli kişiselleştirme, sağlık ve fitness özellikleri ekliyor

Kadran paylaşma, uyku takibi ve otomatik el yıkama algılama özellikleri geliyor. Apple'ın watchOS 7 hakkındaki basın bülteni.

iPadOS 14, iPad için özel olarak tasarlanan yeni özellikler sunuyor

iPad için hazırlanan uygulama tasarımları; Siri, Arama ve çağrılar için kompakt kullanıcı arayüzleriyle sadeleştirilen sistem etkileşimleri; Apple Pencil ile yeni güçlü el...

Apple’ın iOS 14 Basın Bülteni

iOS 14, Ana Ekran’ı özelleştirmenin, App Clips ile uygulamaları keşfedip kullanmanın ve Mesajlar ile bağlantıda kalmanın yeni yollarını sunuyor

Apple, göz alıcı yeni bir tasarıma sahip macOS Big Sur sürümünü tanıttı

macOS Big Sur, bugüne kadarki en büyük Safari güncellemesini içeriyor ve Mesajlar, Harita ve gizlilik için güçlü iyileştirmeler sunuyor

13 yeni ve yenilikçi teknoloji ve özellik WWDC20 etkinliğinde duyuruldu

macOS Big Sur’dan iOS 14, iPadOS 14, watchOS 7 ve tvOS 14’e kadar, işte WWDC20 etkinliğinde duyurulan en önemli özellikler hakkında Apple'ın...

Popüler Kategoriler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen doğrulayın: (Cevabı rakam olarak girin) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.