Ana SayfaApple BlogApple Online Mağaza Pazartesi Günü Açılabilir

Apple Online Mağaza Pazartesi Günü Açılabilir [GÜNCELLENDİ]

Ekran Resmi 2013-06-27 14.02.52

Apple’ın yaz sonu açmayı planladığı mağaza haberleri henüz sıcaklığını kaybetmeden bir yenisi daha eklendi. Apple, Pazartesi günü online mağazasını Türkiye’de aktif hale getirebilir.

Apple Pazartesi günü Türkiye fiyatlarını açıklamayı planlıyor ancak bu fiyatların APR ve diğer yetkili yerlere dosya olarak değil de online store üzerinden aktarılması gündemde.

Apple dün Rusya’daki online mağazasını aktif hale getirdi ancak Rusya’da Apple’ın “Online Store” haricinde bir mağazası bulunmuyor. Bu olayda Türkiye’de Apple Online Store’un devreye girmesini daha güçlü kılıyor.

Bir başka bilgi de Apple’ın fiyat politikasının nasıl olacağı ile ilgili; Apple ile yapılan görüşmelerde Apple’ın fiyatlarda çok büyük bir değişiklik yapmayacağı belirtiliyor. Fiyatlar şu ankilere yakın olacakmış.

[GÜNCELLEME:]

Haberin kaynakları, Apple Online Mağaza’nın Türkiye’de aktif hale geçmesinin ertelendiğini bildirdiler.

28 YORUMLAR

Abone ol
Bildir
guest
28 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
HS
HS
10 yıl önce

Merhaba, bilginin kesinliği ne kadar doğru acaba ? Teşekkürler bilgi için.

HS
HS
10 yıl önce

Teşekkürler cevap için. Peki Retail Store için yeni bilgi, resim vs ne zaman yayınlayacaksınız ?

Mert Şenyuva
10 yıl önce

Bu durumda artık Bilkom’dan değil direkt olarak Apple Türkiye sayfasından alışveriş yapacağız ancak alacağımız ürünler direkt olarak ABD’den kargolanacak değil mi?

Fatih Taşdelen
Fatih Taşdelen
10 yıl önce

Böylesi daha iyi olacaktır. Türkiye’de zaten çok satan mağaza var. Mühim olan fiyatları. Bekliyip görelim

Hasan
10 yıl önce

Büyük Zevkle Bekliyorum…

Eyüpcan
Eyüpcan
10 yıl önce

İşte bu çok iyi oldu !

Kerim Onaylar
Kerim Onaylar
10 yıl önce

Umarım fiyat konusunda makul seçenekler sunarlar.

Ali Kaplan
Ali Kaplan
10 yıl önce

Türkiye’deki ofisten gelecek ürünler ama ÖTV ve KDV yi unutmayın. Fiyatlar ucuz olmaz. Fiyatlar biraz daha düşer ama Apr lerden pahalı olur.

Mehmet Avincan
10 yıl önce

Kesinlikle. Fiyatlarda ciddi bir düşüş beklemiyorum. Zaten farkındaysanız gerek APR’ler gerek diğer teknoloji marketler olsun Apple fiyatları gayet mantıklı bir hal almaya başladı. Daha düne kadar Avrupa fiyatları ile bile arada uçurumlar oluyordu. Şimdi bazı kampanyalarda fiyatlar ABD fiyatlarının bile altında bulunabiyor. En azından ürünlerin hızlı temini, yeni ürünlere daha hızlı ulaşabilmek adına güzel bir adım olacak.

Ömer Özkan
10 yıl önce

Haklısın Mehmet. Kaldı ki ; Eklediklerinin yanında benim düşüncem , ne olursa olsun tüketici olarak bizlerin kazanacağı.Tadını çıkarmaya bakalım :)

Buğra.
Buğra.
10 yıl önce

Pazartesi günü memurlara ay başı… Apple satış için işini biliyor :)

Mehmet Avincan
10 yıl önce

Ülkemizde her an her şey değişiyor. Bir gün öyle diyenler diğer gün böyle diyebiliyor. Kaynaklar her ne kadar güvenilir insanlar olsalar da beklemekte fayda var. Bu kadar erken açılırsa ne mutlu…

tuNc
10 yıl önce

Q1 2014’te acilacaktir benim tahminim Apple Online Store. Yani 30 Eylul gunu. Fiyatlar da o tarihe kadar dusmez hatta artar, cunku TL fiyata geciyorlar. Dolar kuru malum… @elmasepeti @redpharos

Mehmet Avincan
10 yıl önce
Reply to  tuNc

Büyük olasılık. Apple bu, sürprizleri seviyor.

HS
HS
10 yıl önce

Ertelenmenin nedeni nedir ?

Mehmet Avincan
10 yıl önce
Reply to  HS

Muhtemelen hazırlıklar. TL sabit fiyat sistemine geçiş vb. Yine de sürprizlere hazırlıklıyım.

HS
HS
10 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim. Artık bazı şeylerin ertelenmesinden çok sıkıldım umarım dediğiniz gibi bir sürpriz olur.

HS
HS
10 yıl önce

Teşekkürler

Buğra.
Buğra.
10 yıl önce

Apple Türkiye’nin şu an bize yaptığına “gösterip gösterip vermemek” denir :/

Ali
Ali
10 yıl önce

Sanırsam rusyada online store bugün açılmış.

ulaş
ulaş
10 yıl önce

Aslında gösterip gösterip vermemek değilde başka birşey denilebilir. Çünkü türkiyenin son dönemdeki olayları belli. Bu olaylar bırakın apple ı türkiyeyi korkutmuş canını sıkmış vaziyette. Her nekadar gösterilmesede ufak tefek olaylar devam ediyor. E apple gibi bir firma zaten bu durumdan haberdar. Bu yüzden bekliyor olabilirler. Hatta ben bir ara geri çekilebileceklerini dahi düşündümi çünkü gerçekten ülkemizin durumu malum. Apple firması sadece satış yapma, para kazanma amaçlı bir firma değildir. Apple firması markasına , satış yaptığı müşterisine önem gösteren bir firmadır. Ve kalkıp türkiyede olay gördükleri zaman “Biraz bekliyelim olaylar var. insanlar avmler yüzünden tepkili” şeklinde düşüne biliyorlar. Sadece satış odaklı düşünselerdi şimdiye kadar çoktan açıp gitmişlerdi. apple kullanıcısı apple mağzasından alışverişini yapacağını bilirdi gerisi umrunda da olmazdı. şunu srtık bilmenizi isterim ki apple “bugün şunu şukadar sattık” mantığında değil “bugün şunu hakkıyla sattık” mantığındadır. apple ı apple yapan budur zaten. Her nekadar eski ceosu jobs vefat etsede. kalkıp türkiyede ki olayların üstüne “hadi türkiye avm açtık hayırlı olsn” diyemezler. Bunu yapacak bir firma olsalardı bügün marka değeri dünyada 1. sırada olmazdı. bu bukadar net fikrimce.

Son Yazılar